Koncert "Bring the light" Małgorzaty Markiewicz z zespołem


24 września (piątek) 2021 r., godz. 18.00
Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Małgorzata Markiewicz, wokalistka i flecistka jazzowa. Karierę muzyczną rozpoczęła w wieku 13 lat wygraną finału szóstej edycji programu telewizyjnego „Szansa na Sukces” oraz nagrodą Radiowej Jedynki za Debiut na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1999 roku. 

Więcej...

WRAŻENIA I WIZUALIZACJE - Karol Suwała - wystawa malarstwa

1 października (piątek) 2021 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 22 października 2021 r. 
Łaźnia RKŚTiG, ul. Traugutta 31/33

Karol Suwała – artysta, pracownik „Łaźni”, ale w kontekście wystawy, na którą właśnie zapraszamy – radomianin. Bo właśnie Radom jest podmiotem i przedmiotem prac prezentowanych na wystawie. Duże miasto żyjące rytmem właściwym dla takich miast – pośpiech, korki, problemy ekologiczne, komunikacyjne… A Karol patrzy na to wszystko przez swoją artystyczną lunetkę. Wychwytuje niuanse, fragmenty, poszczególne elementy. Czasami je odtwarza, czasami zmienia. To jest wystawa dla nas wszystkich – żyjących w tym mieście, ale również dla ludzi z zewnątrz, bo pewien uniwersalizm w pracach Karola Suwały jest zauważalny. 

Beata Drozdowska, dyrektor „Łaźni” Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii

Więcej...

KRYSTYNA JOANNA SZYMAŃSKA, Bajki z głowy... czyli z niczego - SPOTKANIE AUTORSKIE 40 LAT PRACY TWÓRCZEJ


19 września (niedziela) 2021 r., godz. 15.00
wystawa czynna do 24 września 2021 r. 
„Łaźnia” RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56

Zaproszeni do udziału w wystawie: Nela Szymańska i Henio Szymański

Krystyna Joanna Szymańska radomianka, absolwentka Instytutu Wychowania Artystycznego na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 1980 r. uzyskała dyplom w pracowni grafiki warsztatowej prof. Danuty Kołwzan–Nowickiej. Przez 17 lat pełniła funkcję dyrektora Szkoły Plastycznej I stopnia im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, następnie przez 7 lat dyrektora Wydziału Kultury Urzędu Miejskiego w Radomiu. Poza indywidualną twórczością na swoim koncie ma wiele działań na rzecz rozwoju kultury oraz organizację różnorodnych wydarzeń artystycznych. Za swoją działalność otrzymała w 2003r. Medal Komisji Edukacji Narodowej, a w 2005 r. odznakę honorową Zasłużony Dla Kultury. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Dotychczas brała udział w licznych wystawach zbiorowych w Polsce, m.in.: w Radomiu, Sieradzu, Ciechanowie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Warszawie, Kielcach, Łodzi, Świdnicy i Tarnowie; oraz za granicą: w Nowym Jorku, i Magdeburgu. Na swoim koncie ma 16 wystaw indywidualnych.

 

Więcej...

Bogusław Dobrowolski - 30 lat pracy twórczej

20 sierpnia (piątek) 2021 r. godz. 18.00
wystawa czynna do 24 września 2021
ul. Traugutta 31/33

Przestrzeń stanowi ważny, składowy element w poszczególnych etapach mojej pracy, poczynając od inspiracji poprzez samo tworzenie i eksponowanie obiektu. Rzeźby ceramiczne przedstawiają moją interpretację natury, próbę naśladownictwa barw, faktur, form i harmonii. Glina to bardzo cierpliwe medium dające się swobodnie kształtować, nadawać różnorodną fakturę i kolor. Czasem jednak nie wybacza błędów technologicznych pękając, czy krzywiąc w piecu ceramicznym. Praca z nią uczy pokory. Daje jednak twórcy nieskończenie dużo możliwości w realizacji swych twórczych zamierzeń. Na wystawie prezentuję prace rzeźbiarskie i naczyniowe powstałe w ciągu kilku ostatnich lat.

Bogusław Dobrowolski

Więcej...

MIĘDZY SZTUKAMI


30 lipca 2021 (piątek)

Prezentacja sztuki kubańskiej ze zbiorów Marcina Wiosny
godz. 17.00, RKŚTiG ul. Żeromskiego 56

Więcej...

Nie czekaj do września, spisz się już teraz!

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie?  A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.

Więcej...

AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt Ambasady USA realizowany w Radomiu


AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt Ambasady USA realizowany w Radomiu 
American Corner Radom działający w strukturach "Łaźni" RKŚTiG we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie zaprasza kobiety do udziału w cyklu szkoleń biznesowych.

UWAGA! Uczestniczki mają szansę zawalczyć o mini grant, który pomoże wcielać plany i marzenia biznesowe w życie. Ambasada USA w Warszawie w porozumieniu z American Corner Radom/Łaźnią zasponsoruje 15 mini grantów w wysokości min. 1.000 USD.
 
Ilość miejsc ograniczona. Program jest bezpłatny.
 

Więcej...

Sztuka nabywców szuka - PREZENTACJA PRAC ARTYSTÓW


Wirtualna galeria sprzedaży.

Prezentujemy galerię prac radomskich artystów, które mogą stać się własnością każdego.
Poniżej znajdują się zdjęcia prac, z opisem i informacją o autorze, a także ceną danej pracy i kontaktem do artysty.
Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem danej pracy, należy się skontaktować bezpośrednio z artystą.

Zapraszamy do zakupu !!!

Jeśli chcesz by Twoje prace znalazły się w galerii zapraszamy do zgłoszeni prac: Regulamin

 

Więcej...