Michał Wierba & Mag Balay: LET’S MAKE MUSIC

Przez muzykę do kreatywności. Koncert edukacyjny
Premiera online: 18 maja (wtorek) 2021, godz. 18.00 (YouTube, Facebook)

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z duetem Michał Wierba & Mag Balay. Muzyczny performance inspirujący odbiorców do bardziej świadomego odbioru treści koncertowych czy, szerzej ujmując, do codziennego zainteresowania muzyką. Posłuchamy różnych gatunków, od klasyki, przez jazz do folku i elektro. Do tego fachowe komentarze, mini-wykłady oraz niekonwencjonalna formuła przekazu. I instrumentarium, w którym zaskoczyć mogą techniczne nowinki zestawione ze stuletnim, łaźniowym klasykiem Bechsteinem. Zaś w tle, stosowna do sytuacji koncertu bez publiczności, scenografia, dyskretnie eksponująca walory zabytkowego budynku siedziby głównej Łaźni. Nagrania odbywały się w Radomiu, 14 kwietnia 2021. Michał Wierba znany jest od lat radomianom z autorskich projektów jazzowych. Mag Balay gościliśmy po raz pierwszy.

Więcej...

Remigiusz Sitek - El apasionante

Prezentacja wystawy online na kanale YouTube oraz na Facebook
16 kwietnia (piątek) 2021 r., godz. 19.00

Moja wystawa nosi nazwę „El Apasionante”, co z Hiszpańskiego na polski znaczy „Ekscytujące”. Tak też chcę zachęcić moich gości do oglądania moich prac. Są tam dwie prace z hiszpańskim pazurem, ale i inne są „bardzo ostre”! Były one wykonywane w czasie gdy byłem zamknięty w czterech ścianach podczas szalejącej pandemii...

Więcej...

Helplessness – Dorota Sak

Wystawa w ramach cyklu: „Pracownie – Konfrontacje”
Wernisaż online na kanale YouTube oraz na Facebook: 23 kwietnia (piątek) 2021 r., godz. 19.00

Kolejna edycja wystaw w ramach cyklu: „Pracownie – Konfrontacje”, którego głównym założeniem jest badanie zależności, relacji prezentowanych artystów.
W tegorocznej edycji prezentujemy dwie twórcze kobiety: Hannę Wojdałą – Markowską oraz Dorotę Sak, artystki, które mają za sobą 30 lat pracy twórczej. A ich znajomość miała początek na studiach na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Więcej...

Narodowy Spis Powszechny 2021

Od 1 kwietnia trwa największe i najważniejsze badanie polskiego społeczeństwa, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Spis jest obowiązkowy dla każdej osoby mieszkającej w Polsce, a podstawową metodą będzie samospis internetowy.

Więcej...

AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt Ambasady USA realizowany w Radomiu


AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt Ambasady USA realizowany w Radomiu 
American Corner Radom działający w strukturach "Łaźni" RKŚTiG we współpracy z Ambasadą USA w Warszawie zaprasza kobiety do udziału w cyklu szkoleń biznesowych.

UWAGA! Uczestniczki mają szansę zawalczyć o mini grant, który pomoże wcielać plany i marzenia biznesowe w życie. Ambasada USA w Warszawie w porozumieniu z American Corner Radom/Łaźnią zasponsoruje 15 mini grantów w wysokości min. 1.000 USD.
 
Ilość miejsc ograniczona. Program jest bezpłatny.
 

Więcej...

Sztuka nabywców szuka - PREZENTACJA PRAC ARTYSTÓW


Wirtualna galeria sprzedaży.

Prezentujemy galerię prac radomskich artystów, które mogą stać się własnością każdego.
Poniżej znajdują się zdjęcia prac, z opisem i informacją o autorze, a także ceną danej pracy i kontaktem do artysty.
Jeśli są Państwo zainteresowani zakupem danej pracy, należy się skontaktować bezpośrednio z artystą.

Zapraszamy do zakupu !!!

Jeśli chcesz by Twoje prace znalazły się w galerii zapraszamy do zgłoszeni prac: Regulamin

 

Więcej...