Stowarzyszenie Miejska Partyzantka Geriatryczna zostało założone w 2017 r. Inicjatorem i Prezesem był Marek Mioduszewski. Na początku marca, z uwagi na stan zdrowia, zrezygnował z pełnienia funkcji oraz z przynależności do Stowarzyszenia. Dla nas Partyzantka (jak pieszczotliwie nazywaliśmy Stowarzyszenie) i osoba Marka, stanowiły jedność. W zaistniałej sytuacji nie było sensu kontynuować działalność w dotychczasowej formie. Nie ma z nami Marka, nie istnieje Partyzantka. Jednakże ostatnie lata działalności spowodowały, że Tango na stałe zamieszkało w Radomiu. To Marek Mioduszewski wymyślił, że nasze miasto zasługuje na Tango i on przez wiele lat uparcie dążył do stworzenia tangowej społeczności w Radomiu. Nie chcąc zaprzepaścić tego, co zostało dokonane postanowiliśmy działać dalej w tym właśnie zakresie. Przekształciliśmy Stowarzyszenie ograniczając obszar naszych zainteresowań...

Od 27 kwietnia 2023 r. nazwa brzmi - STOWARZYSZENIE TANGO RADOM.
Wszystkich tangolubów zainteresowanych działaniami na rzecz tej pięknej dyscypliny sztuki zapraszam w nasze szeregi.

Do zatańczenia,
Prezes K. Joanna Szymańska

Stowarzyszenie Tango Radom

Stowarzyszenie Tango Radom ma na celu popularyzowanie tanga argentyńskiego - wymianę doświadczeń w dziedzinie tańca, muzyki i kultury argentyńskiej.
Organizuje warsztaty, kursy, pokazy tanga, oraz milongi czyli wieczory z tangiem argentyńskim.

W swerze zainteresowań Stowarzyszenia jest także organizacja ogólnopolskich i międzynarodowych maratonów i festiwali tanga argentyńskiego.
Działamy na rzecz społeczności lokalnej stawiając na pierwszym miejscu integrację  międzypokpleniową.

Nie ma znaczenia ile masz lat - po prostu TAŃCZ!

 

Wróć