Poprzez program edukacyjny chcemy upowszechnić ideę społeczeństwa otwartego na sztukę współczesną oraz zachęcić do uczestniczenia w życiu kulturalnym Radomia.

Program edukacyjny o kulturze i sztuce skierowany jest do wszystkich, którzy chcą zapoznać się z aktualnymi wystawami prezentowanymi w Galerii ŁAŹNIA oraz sylwetkami autorów wystawianych prac. Grupy prosimy o wcześniejszą rezerwację terminu.
W ramach programu organizujemy cykliczne spotkania o charakterze wykładów, prezentacji oraz dyskusji, poruszające różnorodne zagadnienia z zakresu kultury i sztuki. Spotkania edukacyjne odbywają się także w innych instytucjach, uczelniach, szkołach.
Organizujemy spotkania: na temat aktualnych wystaw, z artystami, z aktywistami, z organizacjami non profit działającymi na rzecz kultury polskiej, o charakterze wykładów lub dyskusji na temat sztuki współczesnej.
Ofertę kierujemy m.in. do: uczniów szkół gimnazjalnych, uczniów szkół ponadgimnazjalnych, studentów, nauczycieli, artystów, aktywistów, seniorów, wszystkich, tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o kulturze i sztuce. 

W realizowanych od 2014 roku spotkaniach z artystami udział brali m.in.:


Karolina Breguła, Diana Cohen (Los Angeles, USA), Wojciech Gilewicz, Maurycy Gomulicki, Bartosz Kokosiński, Julia Kurek, Robert Kuśmirowski, Cecylia Malik, NeSpoon, Joanna Rajkowska, Józef Robakowski, Rafał Roskowiński, Daniel Rycharski, Wilhelm Sasnal, Jana Shostak, Janek Simon, Łukasz Surowiec, Taki Myk, a także gościli: Dariusz Paczkowski z Fundacji Klamra, Marcin Rutkiewicz z Fundacji Sztuki Zewnętrznej, Teresa Latuszewska z Fundacji Urban Forms, Aleksandra Stępień ze Stowarzyszenia Miasto Moje A w Nim, oraz miała miejsce seria wykładów krytyk sztuki Doroty Monkiewicz i wykłady wykładowcy akademickiego Kazimierza M. Łyszcza.

PROGRAM EDUKACJI KULTURALNEJ ŁAŹNI

PROGRAM(1).pdf (44.1 KiB)