KALIWERSUM

12 stycznia (piątek) 2024 r., godz. 18.00,
Łaźnia RKŚTiG, ul. Traugutta 31/33
Wystawa czynna do 3 lutego 2024 r.

Wystawa „Kaliwersum” to niezwykła podróż przez różne „światy" i oblicza kaligrafii, gdzie każdy krok odkrywa nową, fascynującą stronę pisanej litery. Kaligrafia to przestrzeń, gdzie wyższa sztuka spotyka się z prawdziwym rzemiosłem. Prace jednych z najlepszych, współczesnych, polskich kaligrafów i kaligrafek opowiedzą historię dawną i teraźniejszą. Zobaczymy wyjątkowe, pergaminowe kopie średniowiecznych manuskryptów wykonane tradycyjnymi metodami i barwnikami. Współczesne kompozycje zaskoczą świeżością i nowoczesnością, pokazując, jak kaligrafia ewoluowała w sztukę pełną kolorów i abstrakcyjnych form. Zobaczymy również, jak tradycja łączy się z nowoczesnością w kaligrafii intymnej, gdzie każda litera jest świadectwem miłości. „Kaliwersum” to także spotkanie z artyst(k)ami, którzy dzielą się swoją pasją i technikami, rzucając światło na tajniki swojego rzemiosła. Połączone z wystawą warsztaty pozwolą Ci doświadczyć magii kreślenia własnych, kaligraficznych liter. 
„Kaliwersum” to nie tylko wystawa, to celebracja słowa i jego niezliczonych form, przestrzeń, gdzie pismo staje się sztuką. Zapraszamy do świata, gdzie litera jest obrazem, a każdy obraz opowiada własną, niepowtarzalną historię.

Uczestnicy wystawy:
Filip CIŚLAK, Aleksandra ĆWIKOWSKA, Natalia DRÓŹDZIK / Oktopi Calligraphy, Barbara GALIŃSKA, Piotr KOWALSKI, Wioleta KACZMARSKA-RUDNIK / LinoCat, Anna MALESIŃSKA, Małgorzata MAŁECKA / Hello Calligraphy, Alexandra STELMASHONOK, Arleta STRZESZEWSKA, Agnieszka WĘGROWSKA / AgaPisze, Barbara WILIŃSKA, Joanna ZAKRZEWSKA

Wróć