30. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję


11 maja 2023 roku (czwartek)
Drogowskazy. Koncert zespołu Pod strzechą
Godz. 19.00

Korzenie muzyki uprawianej przez zespół Pod Strzechą sięgają do piosenki studenckiej, harcerskiej, poetyckiej, autorskiej. Od momentu powstania w 1985r. do roku 2001, kiedy grupa zawiesiła działalność koncertową, ukazały się trzy wydawnictwa zespołu: 1991 – kaseta Na kredyt, 1993 – kaseta Od poniedziałku oraz 2000 płyta Dziwna ta miłość. 

Muzycy postanowili wrócić na scenę w 2017r.. Pierwszy koncert po reaktywacji odbył się w radomskim klubie Cargo. W maju 2018r. ukazała się kolejna płyta zespołu Na przekór prognozom, zawierająca nowe aranżacje piosenek zarejestrowanych na poprzednich wydawnictwach. 

Obecnie grupa POD STRZECHĄ koncertuje, dzieląc się swoją muzyką i refleksjami nad życiem, zapisanymi w autorskich tekstach wykonywanych piosenek. Wyjątkowy klimat recitalu tworzą wokale o ciekawej, ciepłej barwie oraz charakterystycznie brzmiące gitary. Program koncertu wypełnieją piosenki z najnowszej płyty Drogowskazy, która ukazała się w maju 2021r., oraz starsze utwory zespołu. 

Skład zespołu: Beata Koptas – wokal; Monika Mosionek – wokal; Artur Fierzbik – gitara; Artur Stępień – gitara; Wojciech Koptas – gitary basowe

ul. Żeromskiego 56
bilety wstępu 40 złotych (biletyna.pl lub Żeromskiego 56)12 maja 2023 roku (piątek)
godz. 18.00
Promocja tomiku poezji Andrzeja Mędrzyckiego Atelier codzienności

Wydarzeniu towarzyszy występ zespołu VersoTrio. Autor urodzony w 1939 r. w Radomiu. Absolwent AWF we Wrocławiu i Studium Dziennikarstwa w Warszawie, znany jest z różnorodnych doświadczeń dziennikarskich w mediach lokalnych i centralnych, ze szczególnym zaakcentowaniem zainteresowania problematyką sportową. W latach 50. XX wieku, jako słuchacz Studium Nauczycielskiego w Radomiu, zorganizował grupę twórczą o nazwie „Radom-60”. Wówczas też napisał swe pierwsze utwory poetyckie. Po wielu latach Autor powrócił do swojej pierwszej miłości – pióra i, jak twierdzi, wypełnia nią skutecznie samotność dojrzałego wieku, tworząc nie dla poklasku, lecz dla własnej satysfakcji.

Ze wstępu Marleny Burskiej: „Atelier codzienności” to częściowo myśli o przeszłości, czasem ciepłe i dobre wspomnienia z nutką nostalgii. Niekiedy pamięć o błędach, o czymś co się nie ułożyło, nie wyszło, co można było zrobić inaczej. To jednak nie moment na rozpamiętywanie czy rozliczanie. Czas płynie i wiele rzeczy się zmienia lub zmienia nasze spojrzenie na to co było

ul. Żeromskiego 56

13 maja 2023 roku (sobota)
godz. 18.00
Idź swoją drogą - piosenki Jonasza Kofty

Koncert w unikalnej formule, połączony z projekcją materiałów archiwalnych. 19 kwietnia 2023 minęło 35 lat od kiedy odszedł od nas Jonasz Kofta – wybitny poeta, dramaturg, satyryk i kabareciarz. By przypomnieć tę niezwykłą postać Janusz Strobel, który wspólnie z Jonaszem Koftą napisał wiele piosenek, podjął się aranżacji utworów wybranych przez Nulę Stankiewicz, wokalistkę, której znakiem rozpoznawczym jest subtelne łączenie poezji oraz jazzu. Patronat nad projektem sprawuje Fundacja im. Jonasza Kofty „Pamiętajcie o ogrodach”. W „Łaźni” wystąpią: Nula Stankiewicz – wokal, Janusz Strobel – aranżacja/gitara, Piotr Baron – saksofon.

ul. Żeromskiego 56
bilety wstępu 50 złotych (biletyna.pl lub Żeromskiego 56)

 

Sponsorem głównym 30. Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję jest ENEA NOWA ENERGIA

Wróć