22. Radomski Festiwal Jazzowy – Korzenie

16 listopada (czwartek) 2023 r., godz. 18.00
Koncert zespołu Guzik & Chołomiej Quintet - Na ludowo na jazzowo

Akordeon często jest kojarzony z muzyką ludową, ewentualnie z muzyką biesiadną. Od wielu lat odnajduje się świetnie w muzyce klasycznej, przez swoje możliwości, które wynikają z jego budowy. Nowością jest akordeon w jazzie, muzyce, która przepełniona jest od improwizacji.
Misją projektu „Na ludowo, na jazzowo" jest popularyzacja muzyki improwizowanej oraz promowanie wartości muzycznych akordeonu, który stanowi nieodłączny element oryginalnej muzyki ludowej. Towarzysząca im sekcja rytmiczna łączy wszystko w spójną całość. Folk cechuje duża otwartość formy, często stosowane są charakterystyczne podziały rytmiczne - podobnie jak w jazzie. Melodie ludowe w tym projekcie ujęte są w oryginalne aranżacje, pokazujące także wiele innych stylów muzycznych, na przykład bossa nova, swing, czy funk.
W wydarzeniu wezmą udział muzycy: Szymon Chołomiej - akordeon, aranżacje, Maciej Guzik – perkusja, Michał Andrzejewski – pianino, Maksim Shilikov - gitara basowa, Amelia Wiatrak - skrzypce, wokal

Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56,
Bilety wstępu – 10 zł, do nabycia w Łaźni

24 listopada (piątek) 2023 r., godz. 19.00
Koncert zespołu ELEKTRYFIKACJA WSI

Elektryfikacja Wsi to grupa młodych poszukujących muzyków wywodzących się z jazzu i muzyki improwizowanej, zainspirowana muzyką tradycyjną z polskich wsi. Twórczość ich opiera się na melodiach z Powiśla, Lubelszczyzny ,radomsko-kieleckiego  oraz kompozycjach Fryderyka Chopina. Pracy nad takim repertuarem sprzyja nietypowy skład zespołu: saksofony, flety, instrumenty pasterskie oraz sekcja rytmiczna pozbawiona instrumentu harmonicznego. W grudniu 2022 roku założyciel zespołu Michał Adamczyk otrzymał stypendium prezydenta miasta Lublin ; w ramach projektu artystycznego powstał materiał w którym zderzają  formułę swobodnej improwizacji
z tradycyjnymi pieśniami z Lubelszczyzny. We wrześniu 2023 roku w ramach współpracy z Polskim Radiem Lublin udało  się  zespołowi  nagrać album EP, który ukaże się do końca 2023 roku.

Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56,

Bilety wstępu – 10 zł, do nabycia w Łaźni

Wróć