Działania Łaźni podczas Free(RA)dom Festival „Ku gwiazdom”

16 czerwca, piątek, godz. 13.00 -16.00 : wernisaż wystawy „Kosmiczne materie”
Galeria Łaźnia ul. Traugutta 31/33

Przestrzeń kosmiczna jest niezgłębionym fenomenem. Wyobrażenia o niej wymykają się wszelkim racjonalnym sposobom opisywania świata. Dlatego być może to język sztuki ze swoją sferą emocjonalną i intuicyjną staje się istotnym instrumentem eksplorowania tej przestrzeni. Kosmiczne materie to nic innego jak badanie, odkrywanie i wizualizowanie świata/światów niedostępnych. Kosmos jako materia abstrakcyjna porusza wyobraźnię i zmusza do podróży w poszukiwaniu własnych interpretacji otaczających rzeczywistości. Zaproszeni artyści: Katrina Sadrak, Marcin Noga i Paweł Witkowski, w indywidualny dla siebie oraz wyjątkowy sposób zapraszają nas do niezwykłego świata, w którym sztuka spotyka się z nauką i technologią.

W czasie wernisażu wystawy odbędzie się spotkanie z Katriną Sadrak „O kosmosie artystycznie i naukowo”, z muzyką na żywo wystąpi Damian Czarnecki oraz będziemy mogli zobaczyć kosmos w rzeczywistości rozszerzonej (AR) Łukasza Gierka.

Partnerem wystawy jest Wydział Sztuki UTH w Radomiu i American Corner Radom

Wystawa czynna do 28 lipca 2023 r.


16 czerwca, piątek, godz. 21.30: „Marsjanin” - Planetarne kino plenerowe na leżakach
Plac Corazziego

Zapraszamy na Planetarne kino plenerowe na leżakach w ramach Free(RA)dom Festival.

W piątek 16 czerwca o godz. 21.30 wyświetlimy film "Marsjanin".

Po nieudanej ekspedycji Mark zostaje sam na Marsie. Mimo znikomych zapasów oraz zerwanej łączności z dowództwem mężczyzna stara się przetrwać w trudnych warunkach.

Współorganizatorem kina jest American Corner Radom

17 czerwca, sobota, godz. 17.00 – 20.00: Budujemy rakietę - astronomiczne warsztaty plastyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Okolice Muszli koncertowej w Parku im. T. Kościuszki w Radomiu

Chcemy wznieść się ku gwiazdom w myśl hasła Free(RA)dom Festival? Musimy zbudować rakietę!!!!
I to jaką? Ekologiczną z materiałów recyklingowych.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnej kreatywnej zabawy, małych i dużychni tych całkiem dorosłych. W sobotę 17 czerwca, w godzinach 17.00-20.00 w okolicach Muszli koncertowej w Parku, pod dowództwem Michała Budzisza zbudujemy maszynę na miarę NASA

Jeśli macie butelki plastikowe i inne materiały "recyklingowo - budowlane" do rakiety możecie przynieść ze sobą.

Tłem warsztatów będzie wystawa plenerowa udostępniona przez Ambasadę USA w Polsce dzięki American Corner Radom.


17 czerwca, sobota, godz. 20.30: Novika 2.0 - kosmiczny koncert
Muszla koncertowa w Parku im. T. Kościuszki w Radomiu

Trudno wyobrazić sobie polską scenę klubową bez Noviki.

Kasia Nowicka niewątpliwie stała się „kobietą-instytucją”, będąc przez ostatnie lata: wokalistką, DJ-ką, dziennikarką, jak i promotorką młodych talentów, których muzykę grywa w swoich audycjach radiowych (obecnie w radiu Kampus).

Trudno też uwierzyć, że od debiutu tej niezwykle aktywnej na scenie i klubowych parkietach artystki minęło już ponad 20 lat! Reszta jest historią, która wciąż się pisze. A jej najnowszym rozdziałem jest płyta „Novika 2.0” z reinterpretacjami klasyków Noviki – w nowych wykonaniach.Nowa odsłona koncertowa Noviki to podróż przez jej repertuar, mieszanka oryginalnych i nowych wersji jej najlepszych utworów. Na scenie towarzyszą liderce świetni muzycy; Miłosz Oleniecki i Rafał Dutkiewicz.

Będzie super muzyka, będą niesamowite światła, będzie prawdziwa wyprawa
w kosmos!!!


17 czerwca, sobota, godz. 23.30, ”Apollo 13” - Planetarne kino plenerowe na leżakach
Plac Corazziego

Zapraszamy na Planetarne kino plenerowe na leżakach w ramach Free(RA)dom Festival.

W sobotę 17 czerwca o godz. 23.00 wyświetlimy film "Apollo 13".

Oparta na faktach historia misji statku kosmicznego Apollo 13. Jest rok 1970, Amerykanie zaliczyli już lądowanie na Księżycu i społeczeństwo nie jest zainteresowane tym rutynowym lotem - do czasu aż na statku następuje wybuch...

Współorganizatorem kina jest American Corner Radom

Wróć