Ewa Stawiarska - DISTURBIA


3 czerwca 2022 r. (piątek); godz. 18.00

Wystawa czynna do 27 czerwca 2022 r. 
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Urodzona w 1984 r. w Opatowie. W 2013 r ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Dyplom z Grafiki, specjalność nowe media i fotografia. Mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim i zajmuje się rzeźbą modeli paleontologicznych na podstawie skamieniałości. Jej prace znajdują się w wielu muzeach na całym świecie, a w Polsce można je oglądać m.in. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. Oprócz rzeźby zajmuje się malarstwem, które uwielbia. Uczestniczka plenerów malarskich. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych oraz cztery indywidualne.

Więcej...

Leszek Kwiatkowski (1949-2021). Dedykacje


20 maja (piątek) 2022r., godz. 18.00

ul.Traugutta 31/33,
wystawa czynna do 10 czerwca 2022 r.

Wystawa upamiętniająca zmarłego niedawno, jednego z najwybitniejszych twórców środowiska radomskiego, malarza, rysownika, pedagoga.

Więcej...

SPOTKANIE Z ARTYSTĄ MAURYCYM GOMULICKIM


8 czerwca 2022 r. (środa) godz. 18.00, 
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny
Spotkanie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Maurycy Gomulicki (rocznik 1969) – artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej. Hedonista konsekwentnie propagujący Kulturę Rozkoszy. Ukończył Wydział Grafiki warszawskiej ASP. Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki multidyscyplinarnemu projektowi „Pink Not Dead!” oraz wystawie „Dziary”. Opublikował cztery albumy fotograficzne. Intensywny kolor, eksplorowany tak w swoim potencjale witalnym jak w wymiarze socjo-kulturowym, jest istotnym elementem w jego twórczości. W wielu ze swoich prac romansuje z erotyką i pornografią. Zrealizował szereg obiektów w przestrzeni publicznej, z których najbardziej znanym jest warszawski neon parkowy „Światłotrysk” powstały we współpracy z fundacją Bęc Zmiana. Związany z warszawską galerią LETO. Mieszka i pracuje na przemian w Polsce i Meksyku.

Więcej...

Wszystkie dzieci nasze są...


1 czerwca, środa, godz. 16.00

Muszla Koncertowa w Parku im. T. Kościuszki
Zapraszamy!!!!

"Łaźnia" RKŚTiG zaprasza na wyjątkową propozycję z okazji Dnia Dziecka: Koncert zespołu Guzowianki z niespodziankami !  Na wydarzenie zapraszamy serdecznie dzieci polskie i ukraińskie w ramach integracji międzynarodowej.Guzowianki, zespół powstał w 2014 r. i składa się głównie z uczniów oraz absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie. Kierownikiem i współzałożycielem formacji jest Wiola Fijałkowska.

Więcej...

LINIE, KRESKI, SIATKI

22 kwietnia (piątek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 13 maja 2022 r.

Na wystawie prezentowane są prace rysunkowe. Artystów łączy specyficzne podejście do działania w tej dziedzinie twórczości. Każdy z nich posługuje się linią/kreską, będącą wyłącznym środkiem wyrazu w ich dziełach. Jest to wybór podyktowany najczęściej potrzebą ograniczenia pola własnego działania do podstawowego elementu rysunkowego, by w ten sposób dotrzeć do istoty tej dziedziny twórczości...

Więcej...

Wystawa malarstwa - Jan Szczepkowski

8 kwietnia (piątek) 2022 r., godz. 17.00
ul. Żeromskiego 56
wystawa czynna do 6 maja 2022

Jan Szczepkowski. Artysta malarz. Urodził się w 1975 roku w Sanoku, gdzie mieszka i pracuje. Malarz nurtu neoromantycznego. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych. W 2003 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni profesora Jacka Waltosia. Zajmuje się malarstwem i pracą pedagogiczną.

Więcej...

OPOWIEM CI BAJKĘ O SOBIE...

6 maja (piątek) 2022 r., godz. 17.00
ul. Żeromskiego 56

Wystawa prac uczestników warsztatów artystycznych poprowadzonych przez prof. dr hab. Dorotę Sak, reprezentu‑jącą Wydział Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz dr hab. Hannę Wojdała-Markowską, reprezentującą Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu...

Więcej...

Chopin dla Ukrainy. Recital fortepianowy Marcina Wieczorka

2 maja (poniedziałek) 2022 r., godz. 18.00; 
Łaźnia, Żeromskiego 56

Pianista młodego pokolenia, znany z oryginalnych i ekspresyjnych interpretacji. Uczestnik XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (Warszawa 2021), jednego z najstarszych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie w klasie fortepianu, wystąpi specjalnie dla naszych przyjaciół z Ukrainy, których gościmy w Radomiu. Charytatywna inicjatywa artysty zaprezentowana zostanie w siedzibie głównej „Łaźni” przy ul. Żeromskiego 56 i służyć będzie między innymi promocji rodzimej kultury wśród naszych sąsiadów oraz chwilowemu wytchnieniu od niepokojów na świecie.

Więcej...

Jolanta Jastrzębska-Jakiel - Światło cienia

26 marca (sobota) 2022 r., godz. 15.00
ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 11 kwietnia 2022 r.

Wernisaż wystawy z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej

Sztuka jest trudna dlatego trzeba ją również czytać ze zrozumieniem. W naszych czasach pośpiechu i trosk codzienności, często zapominamy o tym ważnym obcowaniu w innej przestrzeni naszej wyobraźni i kształtowaniu Świata przez pryzmat postrzegania pięknych zjawisk. Moje obrazy są opowiadaniem o tym świecie, w którym światło i cień jest wszechobecne i przekłada się na nasze życie.

Jola Jastrzębska-Jakiel

Więcej...

MAREK GAWOR - KARAKORUM

24 lutego (czwartek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
wystawa czynna do 1 kwietnia 2022 r.

Projekt „Karakorum” powstał w lipcu 2021 r.. Jest to kolejna część mojego cyklu poświęconego najwyższym górom świata. Zdjęcia pokazują relację pomiędzy majestatem wysokości i maleńkiej przelotnej obecności człowieka w przyrodzie. Spektakularne góry w Karakorum to prawdziwy raj dla fotografa krajobrazu, miejsce idealne do pokazania naturalnego piękna i olbrzymiej siły natury...

Więcej...

Klaudia Kowalik Trio: Who doesn't love jazz?


25 marca 2022 (piątek), godz. 18:00
Łaźnia, Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Koncert Who doesn't love jazz? to połączenie wrażliwości wynikającej z pasji do muzyki z wysublimowanymi brzmieniami przenoszącymi słuchaczy prosto do nowojorskiego klubu jazzowego lat 50. i 60.. Podczas występu artyści zaprezentują jedne z najpiękniejszych amerykańskich standardów jazzowych łączących w sobie zróżnicowane style muzyczne takie jak blues, swing, czy bossa nova. Nie zabraknie także kultowych utworów wywodzących się z muzyki improwizowanej i musicalowej jak np. Georgia on my mind, czy Feeling Good.

Skład formacji: Klaudia Kowalik - śpiew, skrzypce; Jakub Dzierzanowski – fortepian; Kamil Maciorowski - saksofon

Więcej...

TĘSKNICA - wystawa malarstwa Julity Malinowskiej

18 lutego (piątek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 18 marca 2022 r.

Wystawa „Tęsknica" to drugi pokaz indywidualny Julity Malinowskiej w Radomiu. W 2015 roku w autorskiej galerii Edyty Jaworskiej "Galerii 58" artystka zaprezentowała niewielki wybór prac pod wspólnym tytułem "Dream". W salach Galerii Łaźnia Malinowska powraca po 7 latach z całkiem nową opowieścią, choć skomponowaną nie tylko z najnowszych prac...

Więcej...

Wieczór przy szabasowych świecach


18 marca 2022 (piątek), godz. 18.00 
ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Zapraszamy na wieczór szabatowy. W programie świętowanie Szabatu przy muzyce, poezji, modlitwach z tradycji żydowskiej a także wspólne śpiewanie pieśni szabatowych. Spotkanie poprowadzi Marcin David Król. Wieczór jest współorganizowany przez fundacje "Kultura dla tolerancji" oraz "Jewish revival in Poland".

Więcej...

Promocja wydawnictwa podsumowującego dwie wystawy zorganizowane w 2021 roku w ramach cyklu "Pracownie - Konfrontacje"

14 marca (poniedziałek) 2022 r., godz. 17.00
Galeria Łaźni, ul. Traugutta 31/33

Wystawa "Helplessness" zaaranżowana w naszej  galerii  prezentowała  twórczość prof. dr hab. Doroty Sak. Na wystawie zobaczyliśmy obiekty powstałe w 2021 roku jak również obrazy z wcześniejszych okresów twórczości autorki, m.in. obrazy z cyklów: Rytmy czasu, Synapsy, Ogrody, Stado, Powidoki. Na wystawie "Pomiędzy materią a metaforą" dr. hab. Hanny Wojdały Markowskiej mieliśmy okazję zaprezentować tkaniny i obrazy pochodzące z okresu 30-lecia pracy artystycznej i stanowiły formę osobistych zapisków autorki.

Więcej...

STECHEK - niezwykłe wydarzenie muzyczne

5 marca, sobota, godz. 18.00
RKŚTiG „Łaźnia”, Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Dwaj charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl...

Więcej...

Maciek Balcar Live Tour

17 lutego 2022 (czwartek), godz. 18.00
Łaźnia, Żeromskiego 56
Bilet wstępu 50 zł

Z formacją spotkaliśmy się już w Łaźni na początku 2020 r. Było to jedno z ostatnich wydarzeń przed serią ograniczeń pandemicznych. Mamy nadzieję, że tegoroczna wizyta zespołu będzie zwiastowała pożegnanie, chciałoby się rzec, minionych, dziwnych czasów. Maciek Balcar - od 20 lat wokalista legendarnego zespołu Dżem. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk, kompozytor i aktor. Ma na swoim koncie role: filmowe, m.in. Indianera w „Skazanym na Bluesa” jak również teatralne, m.in. Jezusa w chorzowskim „Jesus Christ Superstar”. Udzielił głosu w polskich wersjach piosenek do „Mustanga z Dzikiej Doliny”. 

Więcej...

HUBERT DANILUK / KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI

Wernisaż wystawy: 
14 stycznia (piątek) 2022 r. godz. 18.00
wystawa czynna do 11 lutego 2022 r.
Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Wystawa dwóch artystów tworzących w nurcie surrealizmu, zainicjowana przez pasjonatę i kolekcjonera sztuki - Marcina Wiosnę.

Więcej...

SPOTKANIE Z AKTYWISTKĄ JANĄ SHOSTAK

10 lutego (czwartek) godz. 18.00,
Łaźnia, ul. Żeromskiego 5
Wstęp wolny

Jana Shostak to urodzona w Białorusi artystka aktywistka, która od 17 roku życia mieszka w Polsce. Laureatka Paszportów „Polityki” 2021 w kategorii „Sztuki Wizualne” oraz „Spojrzenia 2021”, nagrody przyznawanej przez Zachętę - Narodową Galerię Sztuki i Deutche Bank. Wymieniona wśród „50 Śmiałych 2021” w plebiscycie „Wysokich Obcasów”...

Więcej...

WITOLD TOMASZ KOWALSKI - DRZEWA, KRZAKI, WODA, TROCHĘ NIEBA I PET

3 grudnia 2021 r. (piątek) godz. 18.00
wystawa czynna do 5 stycznia 2022 r., ul. Traugutta 31/33

Wystawa prezentuje najnowsze obrazy artysty. Witold Kowalski trzymając się swojej konwencji maluje niezwykłe pejzaże, pełne emocji i ekspresji, inspirując się otaczającą go naturą, choćby tą widzianą z okna swojej pracowni.

Więcej...