MALARSTWO WYOBRAŹNI - URSZULA ŚWIERCZYŃSKA

25 listopada (piątek) 2022 r., godz. 18.00
Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56
wystawa czynna do 22 grudnia 2022 r.

Artystka malarka, urodzona w 1991 roku w Kielcach. Mieszka i pracuje w Radomiu. Absolwentka POSSP w Kielcach, studentka wzornictwa na ISP w Kielcach w latach 2010-2012 oraz absolwentka ASP w Łodzi, które ukończyła w 2014 roku na kierunku grafika. Laureatka nagród i stypendiów za osiągnięcia artystyczne i naukowe. Od 2018 roku zajmuje się wyłącznie malarstwem olejnym. Jej twórczość jest zaliczana do nurtu określanego realizmem magicznym.

Muzycznym uzupełnieniem wernisażu będzie gra na lutni w wykonaniu Adama Dzwonnika.

Więcej...

PASJA MALOWANIA

10 listopada (czwartek) 2022 r., godz. 18.00
Łaźnia RKŚTiG, ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 2 grudnia 2022 r.

Cztery dyplomy 2021 r. z Pracowni Malarstwa Małgorzaty Strzelec - kierunek Sztuka Mediów i Edukacja Wizualna II stopnia Wydział Sztuki Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu.

Więcej...

Andrzej Zaucha – Songbook. Koncert jubileuszowy z okazji 35-lecia Łaźni


24 listopada (czwartek) 2022 r., godz.18.00 
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Łaźni od 18 listopada
Miejsce: Resursa Obywatelska, ul. Malczewskiego 16

Łaźnia zaprasza na wspólne świętowanie 35-lecia istnienia instytucji. Z tej okazji przygotowaliśmy koncert poświęcony wybitnemu polskiemu wokaliście Andrzejowi Zausze. Oprócz znanych przebojów, tj. „Byłaś serca biciem” czy „Siódmy rok” usłyszymy także wiele innych, zapomnianych utworów, które leżakowały na archiwalnych półkach ponad trzy dekady, a po latach będą przeżywały swoją kolejną premierę, ale już w jazzowej odsłonie. 

Wykonawcami koncertu są najlepsi polscy muzycy jazzowi: Janusz Szrom – śpiew; Andrzej Jagodziński – fortepian; Andrzej Łukasik-kontrabas; Marcin Jahr – perkusja

Więcej...

21. Radomski Festiwal Jazzowy – Oleś Brothers: Komeda Ahead

17 listopada (czwartek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56 
Wstęp wolny

Artyści interpretują muzykę legendy polskiego jazzu – Krzysztofa Komedy, bazując zarówno na tradycji jazzu jak i zdobyczach muzyki współczesnej. Nadając muzyce Komedy nowy, oryginalny wymiar, pełen emocjonalności, żywiołowości i finezji. Skład formacji: Bartosz Pieszka – wibrafon; Marcin Oleś – kontrabas; Bartłomiej Oleś – perkusja

Więcej...

Jan Kondrak „COHEN-OKUDŻAWA-STACHURA”

15 listopada (wtorek) 2022 r., godz. 20.00 
ul. Żeromskiego 56
Bilety w cenie: 40 zł

Jan Kondrak – to głos - wielki głos. Co do skali i siły pewnie największy spośród polskich głosów bardowskich. Jest cenionym autorem i kompozytorem. Pisze dla siebie i innych, m.in. dla Marka Dyjaka. Kojarzony z wyjątkową piwnicą artystyczną jaką jest Lubelska Federacja Bardów. Ma na koncie jedenaście płyt z LFB i osiem solowych dokonań. Z klasą sięga po klasykę piosenki autorstwa Leonarda Cohena, Boba Dylana, Edwarda Stachury, Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego, Stinga czy Jacka Kaczmarskiego

Więcej...

PROJEKCJE - JULIA KUREK / BARTOSZ KOKOSIŃSKI


Wernisaż: 
14 października (piątek) 2022 r.
Ekspozycja w obu budynkach Łaźni RKŚTiG
17.00 – ul. Żeromskiego 56
18.30 – ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do:
10 listopada 2022 r. – ul. Żeromskiego 56
4 listopada 2022 r. - ul. Traugutta 31/33

Wystawa „Projekcje” w ramach cyklu "PRACOWNIE - KONFRONTACJE" jest próbą nawiązania artystycznego dialogu pomiędzy twórczością Bartosza Kokosińskiego i Julii Kurek. Ich prace prezentowane we wspólnej przestrzeni będzie można zobaczyć w Łaźni przy ul. Żeromskiego. Indywidualne wypowiedzi artystyczne zostaną zaprezentowane w Galerii Łaźnia przy ul. Traugutta.

Więcej...

Obłoki wyobraźni - promocja nowego tomiku Radomskiej Grupy Poetyckiej „ELIKSIR”

12 października 2022 (środa); godz. 17.00
„Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56

Obłoki wyobraźni to zwieńczenie pracy radomskich poetek z Grupy ELIKSIR w trudnym czasie pandemii. Te barwne, pełne wigoru i pomysłów na życie kobiety, nigdy nie odkładają swoich piór do szuflad. Twierdzą, że to samo życie podsuwa im tematy, a one zapisują je w wersy i zatrzymują ulotne chwile na dłużej. Tak powstał kolejny tomik, w którym znajdziemy 120 wierszy oraz kopie obrazów radomskiego malarza Krzysztofa Ciecieląga. Spotkajmy się w gościnnej Łaźni, by posłuchać wzruszającej poezji prezentowanej przez Halinę Brzuszkiewicz-Hnatów, Grażynę Cieślik, Zofię Falkiewicz, Marię Lech, Annę Łęcką, Majkę Sotowicz, Ninę Slifirczyk, Wandę Zielińską. Oprawa muzyczna w wykonaniu Roberta Grudnia. Uroczysty wieczór wzbogacą piosenki w wykonaniu młodzieży z V LO pod czujnym okiem nauczycielki Agnieszki Gierwatowskiej.

Więcej...

STANISŁAW GĄSIOR - Afryka dzika?

wernisaż: 27 września 2022 r. (wtorek); godz. 18.00, 
finisaż: pokaz slajdów – 11 października 2022 r. (wtorek); godz. 18.00, 
Łaźnia RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56

Fotografią interesuje się od dziecka. Jego pierwszym aparatem był „Druh” produkcji polskiej a potem Zorka-2S prod. radzieckiej. Fotografii uczył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu pod kierunkiem instruktora Jerzego Halla. Członek Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego od 1985 r.

Więcej...

Medytacje


9 września (piątek) 2022 r. godz. 18.00,
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 30 września 2022 r.

Medytacja to wielo znaczeniowe pojęcie, które odnosi się do stanu naszego ducha. Może przybierać różne formy, począwszy od postaw religijnych czy modlitewnych, koncentracji na dźwiękach muzycznych, analizie układów tanecznych, kontrolowaniu uwagi, śledzeniu własnych wizualizacji i wyobrażeń, przyjmowaniu określonych pozycji ciała czy innych działaniach...

Więcej...

Małgosi Nowak z zespołem - MARZENIE LETNIEJ NOCY

30 września 2022 r. (piątek); godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Piękne piosenki z niebanalnym przekazem. Zabrzmią ballady, bossa nova, szczypta funky i rocka. Słuchacze znający twórczość Małgorzaty Nowak będą mile zaskoczeni, bo oprócz utworów znanych z poprzedniego albumu „Na jasną stronę” usłyszeć będzie można także premierowe kompozycje z nagrywanej właśnie płyty. A więc, rzeczy niesłychane. Będzie to niezapomniany wieczór.

Więcej...

JÓZEF MACHAŁA - MALARSTWO

12 sierpnia (piątek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
wystawa czynna do 2 września 2022 r.

Kurator: Michał Budzisz

Artysta urodził się w  1955 r. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. W latach 1979-1989 związany z rzeszowskim Biurem Wystaw Artystycznych. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę, pastel, rysunek. Inspiruje go głównie dzika, nieujarzmiona przyroda. Uwiecznia pejzaże Podkarpacia, Bieszczad, Tatr, starą zabudowę wsi, cerkwie oraz urokliwe zakątki miast. Ma na koncie kilkadziesiąt wystaw w kraju i za granicą, brał udział w licznych plenerach. Od 2014 roku jego obrazy olejne eksponuje Opactwo Jarosławskie. 

Więcej...

KobieTY - wystawa prac Anity Garbowicz

29 lipca (piątek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 26 sierpnia 2022 r.

Prezentowana wystawa stanowi cykl kobiecych portretów. Autorka świadomie pozbawiła swoje bohaterki naturalnego kolorytu twarzy, by skupić uwagę na czymś istotniejszym, widzianym w spojrzeniu, mimice, geście a mianowicie na emocji która stanowi kwintesencję kobiety. 

Więcej...

Symbol Pamięci. Prezentacja dyplomu Julii Pluty

9 sierpnia 2022, godz. 17.00
Łaźnia, Żeromskiego 56

Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu oraz „Łaźnia” – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
Zapraszają na wydarzenie Symbol Pamięci, które odbywa się w 80. rocznicę zagłady radomskiego getta w sierpniu 1942 r.

Więcej...

Koncert zespołu Renesans

5 sierpnia 2022 (piątek), godz. 19.00
Muszla koncertowa w Parku im. T. Kościuszki
Wstęp wolny

Zespół Renesans został założony jesienią 2000 r. w Radomiu przez braci Michała i Grzegorza Biernackich. Grupa wielokrotnie była główną atrakcją na finałach WOŚP, Dniach Miast, Juwenaliach oraz wielu koncertach klubowych...

Więcej...

TOMASZ WRÓBLEWSKI - MALARSTWO


1 lipca (piątek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
wystawa czynna do 29 lipca 2022 r.

Artysta ur. w 1964 we Wrocławiu. Mieszka i pracuje w Pionkach. Ukończył PLSP w Nałęczowie, w 1990 Instytut Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W 2009 Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Artystów, Twórców i Animatorów Kultury na Wydziale Zarządzania UW. Od 1994 należy do radomskiego okręgu ZPAP. W latach 1990-2008 kurator pionkowskiej Galerii „Format”. Pomysłodawca i komisarz wystawy Artystów Powiatu Radomskiego „Formatowanie”. Zajmuje się malarstwem i scenografią. Zorganizował 41 wystaw indywidualnych. Wziął udział w wielu wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Ma w dorobku 9 realizacji filmowych jako II scenograf, m.in. filmy J. J. Kolskiego. Laureat licznych nagród. Jego prace znajdują się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Dyneburgu na Łotwie, Państwowym Muzeum Sztuki na Majdanku, Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu oraz w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

Więcej...

Za zieloną Ukrainą...


WYSTAWA MŁODYCH ARTYSTÓW Z UKRAINY I BIAŁORUSI

17 czerwca (piątek) 2022 r., godz. 16.00
Łaźnia RKŚTiG, ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 22 lipca 2022 r.

...Cytat ze śpiewanej w Polsce i na Ukrainie pieśni  „Hej, Sokoły”  Tomasza Padury  wybrzmiewa dzisiaj nader mocno. Słowa nabierają nowego  znaczenia. Mimo upływu  lat stają się boleśnie aktualne. Była ona śpiewana szczególnie chętnie  w czasie wojny polsko-bolszewickiej 1920 r. Napisana przez urodzonego w  1801 roku w Ilińcach w guberni Kijowskiej autora dziesiątków pieśni w języku polskim
i ukraińskim, stała się swego rodzaju hymnem kresowym, łączącym oba nasze narody. Dzisiaj wszyscy tęsknimy „za zieloną Ukrainą…”

Paweł Witkowski

Więcej...

STECHEK Viking Godesses - Paweł Steczek, Piotr Steczek


3 lipca 2022 r. (niedziela), 
godz. 16.30
Muszla Koncertowa, Park Kościuszki

Koncert stanowi imprezę towarzyszącą inauguracji 15. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Dwaj charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny, oryginalny styl. Wrażliwość, wirtuozeria i bogate instrumentarium podkreślają wyjątkowość tego duetu.

Więcej...

Ewa Stawiarska - DISTURBIA


3 czerwca 2022 r. (piątek); godz. 18.00

Wystawa czynna do 27 czerwca 2022 r. 
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Urodzona w 1984 r. w Opatowie. W 2013 r ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego w Radomiu. Dyplom z Grafiki, specjalność nowe media i fotografia. Mieszka w Ostrowcu Świętokrzyskim i zajmuje się rzeźbą modeli paleontologicznych na podstawie skamieniałości. Jej prace znajdują się w wielu muzeach na całym świecie, a w Polsce można je oglądać m.in. w Centrum Edukacji Przyrodniczej Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Muzeum Przyrodniczym Uniwersytetu Łódzkiego. Oprócz rzeźby zajmuje się malarstwem, które uwielbia. Uczestniczka plenerów malarskich. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych oraz cztery indywidualne.

Więcej...

Leszek Kwiatkowski (1949-2021). Dedykacje


20 maja (piątek) 2022r., godz. 18.00

ul.Traugutta 31/33,
wystawa czynna do 10 czerwca 2022 r.

Wystawa upamiętniająca zmarłego niedawno, jednego z najwybitniejszych twórców środowiska radomskiego, malarza, rysownika, pedagoga.

Więcej...

SPOTKANIE Z ARTYSTĄ MAURYCYM GOMULICKIM


8 czerwca 2022 r. (środa) godz. 18.00, 
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny
Spotkanie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Maurycy Gomulicki (rocznik 1969) – artysta, projektant, fotograf, kolekcjoner i antropolog kultury popularnej. Hedonista konsekwentnie propagujący Kulturę Rozkoszy. Ukończył Wydział Grafiki warszawskiej ASP. Szerokiej publiczności dał się poznać dzięki multidyscyplinarnemu projektowi „Pink Not Dead!” oraz wystawie „Dziary”. Opublikował cztery albumy fotograficzne. Intensywny kolor, eksplorowany tak w swoim potencjale witalnym jak w wymiarze socjo-kulturowym, jest istotnym elementem w jego twórczości. W wielu ze swoich prac romansuje z erotyką i pornografią. Zrealizował szereg obiektów w przestrzeni publicznej, z których najbardziej znanym jest warszawski neon parkowy „Światłotrysk” powstały we współpracy z fundacją Bęc Zmiana. Związany z warszawską galerią LETO. Mieszka i pracuje na przemian w Polsce i Meksyku.

Więcej...

Wszystkie dzieci nasze są...


1 czerwca, środa, godz. 16.00

Muszla Koncertowa w Parku im. T. Kościuszki
Zapraszamy!!!!

"Łaźnia" RKŚTiG zaprasza na wyjątkową propozycję z okazji Dnia Dziecka: Koncert zespołu Guzowianki z niespodziankami !  Na wydarzenie zapraszamy serdecznie dzieci polskie i ukraińskie w ramach integracji międzynarodowej.Guzowianki, zespół powstał w 2014 r. i składa się głównie z uczniów oraz absolwentów Publicznej Szkoły Podstawowej w Guzowie. Kierownikiem i współzałożycielem formacji jest Wiola Fijałkowska.

Więcej...

LINIE, KRESKI, SIATKI

22 kwietnia (piątek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 13 maja 2022 r.

Na wystawie prezentowane są prace rysunkowe. Artystów łączy specyficzne podejście do działania w tej dziedzinie twórczości. Każdy z nich posługuje się linią/kreską, będącą wyłącznym środkiem wyrazu w ich dziełach. Jest to wybór podyktowany najczęściej potrzebą ograniczenia pola własnego działania do podstawowego elementu rysunkowego, by w ten sposób dotrzeć do istoty tej dziedziny twórczości...

Więcej...

Wystawa malarstwa - Jan Szczepkowski

8 kwietnia (piątek) 2022 r., godz. 17.00
ul. Żeromskiego 56
wystawa czynna do 6 maja 2022

Jan Szczepkowski. Artysta malarz. Urodził się w 1975 roku w Sanoku, gdzie mieszka i pracuje. Malarz nurtu neoromantycznego. Pochodzi z rodziny o silnych tradycjach artystycznych. W 2003 roku ukończył Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, uzyskując dyplom z malarstwa w pracowni profesora Jacka Waltosia. Zajmuje się malarstwem i pracą pedagogiczną.

Więcej...

OPOWIEM CI BAJKĘ O SOBIE...

6 maja (piątek) 2022 r., godz. 17.00
ul. Żeromskiego 56

Wystawa prac uczestników warsztatów artystycznych poprowadzonych przez prof. dr hab. Dorotę Sak, reprezentu‑jącą Wydział Sztuk Projektowych Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi oraz dr hab. Hannę Wojdała-Markowską, reprezentującą Wydział Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu...

Więcej...

Chopin dla Ukrainy. Recital fortepianowy Marcina Wieczorka

2 maja (poniedziałek) 2022 r., godz. 18.00; 
Łaźnia, Żeromskiego 56

Pianista młodego pokolenia, znany z oryginalnych i ekspresyjnych interpretacji. Uczestnik XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina (Warszawa 2021), jednego z najstarszych i prestiżowych konkursów muzycznych na świecie w klasie fortepianu, wystąpi specjalnie dla naszych przyjaciół z Ukrainy, których gościmy w Radomiu. Charytatywna inicjatywa artysty zaprezentowana zostanie w siedzibie głównej „Łaźni” przy ul. Żeromskiego 56 i służyć będzie między innymi promocji rodzimej kultury wśród naszych sąsiadów oraz chwilowemu wytchnieniu od niepokojów na świecie.

Więcej...

Jolanta Jastrzębska-Jakiel - Światło cienia

26 marca (sobota) 2022 r., godz. 15.00
ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 11 kwietnia 2022 r.

Wernisaż wystawy z okazji jubileuszu 35-lecia pracy twórczej

Sztuka jest trudna dlatego trzeba ją również czytać ze zrozumieniem. W naszych czasach pośpiechu i trosk codzienności, często zapominamy o tym ważnym obcowaniu w innej przestrzeni naszej wyobraźni i kształtowaniu Świata przez pryzmat postrzegania pięknych zjawisk. Moje obrazy są opowiadaniem o tym świecie, w którym światło i cień jest wszechobecne i przekłada się na nasze życie.

Jola Jastrzębska-Jakiel

Więcej...

MAREK GAWOR - KARAKORUM

24 lutego (czwartek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
wystawa czynna do 1 kwietnia 2022 r.

Projekt „Karakorum” powstał w lipcu 2021 r.. Jest to kolejna część mojego cyklu poświęconego najwyższym górom świata. Zdjęcia pokazują relację pomiędzy majestatem wysokości i maleńkiej przelotnej obecności człowieka w przyrodzie. Spektakularne góry w Karakorum to prawdziwy raj dla fotografa krajobrazu, miejsce idealne do pokazania naturalnego piękna i olbrzymiej siły natury...

Więcej...

Klaudia Kowalik Trio: Who doesn't love jazz?


25 marca 2022 (piątek), godz. 18:00
Łaźnia, Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Koncert Who doesn't love jazz? to połączenie wrażliwości wynikającej z pasji do muzyki z wysublimowanymi brzmieniami przenoszącymi słuchaczy prosto do nowojorskiego klubu jazzowego lat 50. i 60.. Podczas występu artyści zaprezentują jedne z najpiękniejszych amerykańskich standardów jazzowych łączących w sobie zróżnicowane style muzyczne takie jak blues, swing, czy bossa nova. Nie zabraknie także kultowych utworów wywodzących się z muzyki improwizowanej i musicalowej jak np. Georgia on my mind, czy Feeling Good.

Skład formacji: Klaudia Kowalik - śpiew, skrzypce; Jakub Dzierzanowski – fortepian; Kamil Maciorowski - saksofon

Więcej...

TĘSKNICA - wystawa malarstwa Julity Malinowskiej

18 lutego (piątek) 2022 r., godz. 18.00
ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 18 marca 2022 r.

Wystawa „Tęsknica" to drugi pokaz indywidualny Julity Malinowskiej w Radomiu. W 2015 roku w autorskiej galerii Edyty Jaworskiej "Galerii 58" artystka zaprezentowała niewielki wybór prac pod wspólnym tytułem "Dream". W salach Galerii Łaźnia Malinowska powraca po 7 latach z całkiem nową opowieścią, choć skomponowaną nie tylko z najnowszych prac...

Więcej...

Wieczór przy szabasowych świecach


18 marca 2022 (piątek), godz. 18.00 
ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Zapraszamy na wieczór szabatowy. W programie świętowanie Szabatu przy muzyce, poezji, modlitwach z tradycji żydowskiej a także wspólne śpiewanie pieśni szabatowych. Spotkanie poprowadzi Marcin David Król. Wieczór jest współorganizowany przez fundacje "Kultura dla tolerancji" oraz "Jewish revival in Poland".

Więcej...

Promocja wydawnictwa podsumowującego dwie wystawy zorganizowane w 2021 roku w ramach cyklu "Pracownie - Konfrontacje"

14 marca (poniedziałek) 2022 r., godz. 17.00
Galeria Łaźni, ul. Traugutta 31/33

Wystawa "Helplessness" zaaranżowana w naszej  galerii  prezentowała  twórczość prof. dr hab. Doroty Sak. Na wystawie zobaczyliśmy obiekty powstałe w 2021 roku jak również obrazy z wcześniejszych okresów twórczości autorki, m.in. obrazy z cyklów: Rytmy czasu, Synapsy, Ogrody, Stado, Powidoki. Na wystawie "Pomiędzy materią a metaforą" dr. hab. Hanny Wojdały Markowskiej mieliśmy okazję zaprezentować tkaniny i obrazy pochodzące z okresu 30-lecia pracy artystycznej i stanowiły formę osobistych zapisków autorki.

Więcej...

STECHEK - niezwykłe wydarzenie muzyczne

5 marca, sobota, godz. 18.00
RKŚTiG „Łaźnia”, Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Dwaj charyzmatyczni bracia Paweł i Piotr łącząc jazz, film music, world music wypracowali swój artystyczny i oryginalny styl...

Więcej...

Maciek Balcar Live Tour

17 lutego 2022 (czwartek), godz. 18.00
Łaźnia, Żeromskiego 56
Bilet wstępu 50 zł

Z formacją spotkaliśmy się już w Łaźni na początku 2020 r. Było to jedno z ostatnich wydarzeń przed serią ograniczeń pandemicznych. Mamy nadzieję, że tegoroczna wizyta zespołu będzie zwiastowała pożegnanie, chciałoby się rzec, minionych, dziwnych czasów. Maciek Balcar - od 20 lat wokalista legendarnego zespołu Dżem. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk, kompozytor i aktor. Ma na swoim koncie role: filmowe, m.in. Indianera w „Skazanym na Bluesa” jak również teatralne, m.in. Jezusa w chorzowskim „Jesus Christ Superstar”. Udzielił głosu w polskich wersjach piosenek do „Mustanga z Dzikiej Doliny”. 

Więcej...

HUBERT DANILUK / KRZYSZTOF WIŚNIEWSKI

Wernisaż wystawy: 
14 stycznia (piątek) 2022 r. godz. 18.00
wystawa czynna do 11 lutego 2022 r.
Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Wystawa dwóch artystów tworzących w nurcie surrealizmu, zainicjowana przez pasjonatę i kolekcjonera sztuki - Marcina Wiosnę.

Więcej...

SPOTKANIE Z AKTYWISTKĄ JANĄ SHOSTAK

10 lutego (czwartek) godz. 18.00,
Łaźnia, ul. Żeromskiego 5
Wstęp wolny

Jana Shostak to urodzona w Białorusi artystka aktywistka, która od 17 roku życia mieszka w Polsce. Laureatka Paszportów „Polityki” 2021 w kategorii „Sztuki Wizualne” oraz „Spojrzenia 2021”, nagrody przyznawanej przez Zachętę - Narodową Galerię Sztuki i Deutche Bank. Wymieniona wśród „50 Śmiałych 2021” w plebiscycie „Wysokich Obcasów”...

Więcej...

WITOLD TOMASZ KOWALSKI - DRZEWA, KRZAKI, WODA, TROCHĘ NIEBA I PET

3 grudnia 2021 r. (piątek) godz. 18.00
wystawa czynna do 5 stycznia 2022 r., ul. Traugutta 31/33

Wystawa prezentuje najnowsze obrazy artysty. Witold Kowalski trzymając się swojej konwencji maluje niezwykłe pejzaże, pełne emocji i ekspresji, inspirując się otaczającą go naturą, choćby tą widzianą z okna swojej pracowni.

Więcej...