27. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2020 - edycja pandemiczna

Maj to czas kiedy Łaźnia żyje poezją i muzyką. Od 27 lat nieprzerwanie zapraszaliśmy radomian do poznawania walorów artystycznych piosenki i poezji śpiewanej. W tym roku koronawirus zmienił tylko jedno, nie możemy gościć Was w progach Łaźni, ale Łaźnia zagości u Was w domu, a to za sprawą dwóch niezwykłych koncertów w ramach Turnieju, które będą emitowane online poprzez kanał Łaźni na YouTube

Piotr Dąbrówka "Festiwalowo", premiera 8 maja, piątek, godz. 18.00 

Artysta obdarzony charyzmą o bardzo męskiej barwie głosu autor tekstów, gitarzysta i kompozytor. Repertuar koncertu to kompozycje do poezji m. in.: Jonasza Kofty, Stanisława Grochowiaka , Marka Tercza, Tadeusza Nowaka, Mariana Piechala, Jacka Kaczmarskiego, Bolesława Leśmiana, oraz autorskie utwory. Odważne interpretacje poezji, ekspresja wokalisty na długo zapadają w pamięć słuchacza.
Piotr Dąbrówka to laureat licznych festiwali poezji śpiewanej i piosenki literackiej, m.in. w 2002 roku zdobył I nagrodę i nagrodę Publiczności i akredytowanych mediów na Ogólnopolskim Turnieju Śpiewających Poezję "Łaźnia", finalista Festiwalu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, laureat Nagrody Kulturalnej Miasta Radomia (2005 r.) czy Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku (I nagroda). Uczestniczył w koncercie "Źródło"- pieśni Jacka Kaczmarskiego.

Angelika Balcerek, Bartek Czubak "Spotkajmy się", premiera 9 maja, sobota, godz. 18.00   

„Spotkajmy się” to seria koncertów, w których usłyszymy zarówno najbardziej znane, jak i mniej popularne kompozycje z gatunku poezji śpiewanej, w nietuzinkowych i wyjątkowych aranżacjach. W programie pojawią się między innymi utwory Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Jerzego Satanowskiego.

Skład formacji:
Angelika Balcerek – wokal; Bartłomiej Czubak – gitary

Angelika Balcerek - studentka IV roku prawa, wokalistka. Swe pierwsze muzyczne kroki stawiała w Młodzieżowym Domu Kultury w Radomiu. Laureatka i finalistka licznych konkursów wokalnych, m.in. II miejsce - 46. Ogólnopolski Konkurs „Śpiewajmy poezję” w Olsztynie, finalistka konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” 2019, nagroda dziennikarzy za II etap finału konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Sopocie. Pisze teksty oraz współtworzy muzykę.

Bartłomiej Czubak - laureat ogólnopolskiego konkursu gitarowego „Solo Życia 2017”, gitarzysta radomskiego zespołu jazzowego „Lay D Funk”, z którym regularnie koncertuje w kraju jak i za granicą.

Wróć