Łaźnia na Święta - dwa znakomite koncerty ONLINE


25 grudnia 2020, godz. 16.00 - 
Marcin Wieczorek. Recital Chopinowski. Koncert online - premiera
26 grudnia 2020, godz. 16.00 - Andrzej Jagodziński Trio. Bach. Koncert online - premiera

I znów w “Łaźni” popis kunsztu artysty, zdecydowanie o radomskich korzeniach.
Pianista młodego pokolenia, znany z oryginalnych i ekspresyjnych interpretacji. Student studiów magisterskich Akademii Muzycznej w Bydgoszczy pod kierunkiem profesora Stefana Wojtasa. Podczas studiów licencjackich kształcił się u profesor Ewy Pobłockiej oraz doktora Pawła Wakarecego. 

Po raz kolejny na scenie „Łaźni” mamy zaszczyt gościć luminarzy polskiego jazzu, skupionych wokół projektów animowanych przez pochodzącego z okolic Radomia pianistę, laureata tytułu Honorowego Obywatela Garbatki Letnisko.

Więcej...

JAZZinDUO. Jubileusz 5-lecia

4 grudnia 2020 (piątek), godz. 20.00
Koncert ONLINE na kanale YouTube oraz FB

JAZZinDUO to jazz w akustycznym wydaniu. Głosem czaruje radomska wokalistka, Magdalena Buka Boduła, idealnie odnajdująca się w nowoorleańskich klimatach, zafascynowana postacią Elli Fitzgerald. Na gitarze akompaniuje jej bardzo zdolny radomski gitarzysta Bartek Czubak - pasjonat jazzu, fusion oraz muzyki improwizowanej. JAZZinDUO powstało jesienią 2015 r. 

Więcej...

Monika Drewnicka W ZGODZIE ZE SOBĄ

Wystawa czynna od 9–27 listopada 2020 r.
ul. Żeromskiego 56

Radomianka, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, oraz ASP w Krakowie i Łodzi. Pedagog, oraz instruktor w miejskich placówkach kultury; w Łaźni i Domu Kultury Idalin. Obecnie zawodowo zajmuje się projektowaniem wnętrz, jak również maluje, projektuje i wykonuje dzianiny unikatowe...

 

Więcej...

The best of Anna Jurksztowicz

27 listopada 2020 r., godz. 18.00

Dwa wyjątki w jednym! Wyjątkowa artystka w wyjątkowej sytuacji. Po raz pierwszy w historii „Łaźni” wystąpi Anna Jurksztowicz. Po raz pierwszy w historii „Łaźni” będzie to występ transmitowany na żywo. The best of Anna Jurksztowicz. Online przez Facebook i YouTube.

Więcej...

EWA BANASZCZYK - 20 LAT PRACY TWÓRCZEJ


wernisaż 23 października 2020 r. (piątek); godz. 18.00
wystawa czynna do 20 listopada
ul. Traugutta 31/33

Artystka należy do grupy wyróżniających się twórców radomskiego środowiska plastycznego. Swoje fascynacje rozwijała początkowo w kieleckim Liceum Sztuk Plastycznych, specjalizując się w dziedzinie tkaniny artystycznej, co pozostaje nie bez znaczenia dla jej obecnej twórczości. Jest absolwentką pierwszego rocznika studentów wykształconych na Politechnice Radomskiej w zakresie wychowania plastycznego (obecny Wydział Sztuki)...

Więcej...

ELŻBIETA KURKOWSKA - MALARSTWO „PEJZAŻE”

wernisaż 2 października 2020 r. (piątek); godz. 18.00
wystawa czynna do 30 października
ul. Żeromskiego 56

Z zawodu germanistka i tłumaczka, absolwentka Instytutu Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Po studiach zamieszkała w Radomiu. Pracowała jako wykładowca na Politechnice Radomskiej. Malarstwo i sztuki plastyczne to jej hobby...

Więcej...

The Flying Jazz Band - 19. RFJ


24 października 2020 (sobota), godz.18.00
RKŚTiG Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
Obowiązuje limit miejsc. Bezpłatne wejściówki dostępne do wyczerpania.

Premierowy koncert w wykonaniu muzyków rodzimej sceny. Warto zaakcentować kontekst, który wygenerował anonsowane zdarzenie, mianowicie oddolną energię jam sessions, wspieranych przez właścicieli radomskich lokali o ambicjach piwnic artystycznych,  jak pełnoletnia, legendarna Nasza Szkapa czy stosunkowo młode ArtCaffe.

Więcej...

KUBA BANASZEK QUARTET - 19. RFJ

21 października 2020 (środa) godz.18.00
RKŚTiG, ul. Żeromskiego 56
19. Radomski Festiwal Jazzowy – promujemy swoich (!)
Obowiązuje limit miejsc. Bezpłatne wejściówki dostępne do wyczerpania.

Zamiast wstępu…
Tegoroczny 19. Radomski Festiwal Jazzowy odbywa się pod nieco prowokacyjnym hasłem „promujemy swoich”. Z jednej strony, jesteśmy głęboko przekonani, że w obecnej, trudnej sytuacji, tak trzeba. Ponadto, podobnie jak w minionych edycjach, dla rozmaitych aspektów lokalności, na RFJ miejsce zawsze było, bo chcieliśmy akcentować zarówno kunszt muzyków związanych z naszym miastem, jak i samo tkwiące w nich „oddolne” ciśnienie grania na jazzowo...

Więcej...

MIĘDZY ILUZJĄ I ABSTRAKCJĄ – MOTYWY PRZESTRZENI W OBRAZIE

Wystawa wykładowców Katedry Malarstwa i Rysunku Wydziału Sztuki UTH w Radomiu

STANISŁAW ZB. KAMIEŃSKI, KAZIMIERZ M. ŁYSZCZ, KATARZYNA NOWICKA-URBAŃSKA,
ŁUKASZ RUDECKI, MAŁGORZATA STRZELEC, APOLONIUSZ WĘGŁOWSKI

wernisaż 18 września 2020 r. (piątek); godz. 18.00
wystawa czynna do 16 października
ul. Traugutta 31/33

Więcej...

SMYKOFONIA na Mazowszu. ROZTAŃCZONY KWARTET

18 października (niedziela) 2020, godz. 16.30
Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
ul. Żeromskiego 56
Obowiązuje limit miejsc.
Bezpłatne wejściówki dostępne do wyczerpania w Łaźni przy Żeromskiego 56

Więcej...

Stare kino w Łaźni

15. października (czwartek) 2020, godz. 18.00
Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria
ul. Żeromskiego 56
Obowiązuje limit miejsc.
Bezpłatne wejściówki dostępne do wyczerpania w Łaźni przy Żeromskiego 56

Więcej...

Jorgos Skolias & Jarosław Bester: Rebetiko Poloniko


9 października (piątek) 2020, 
godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
wstęp wolny warunkowy: limit miejsc, maseczki, oświadczenia-COVID 19

bezpłatne wejściówki do wyczerpania limitu dostępne przy Żeromskiego 56

W radomskiej „Łaźni” zagoszczą: wokalista o niespotykanej barwie głosu, legenda polskiej sceny muzycznej Jorgos Skolias oraz Jarosław Bester – wybitny akordeonista, kompozytor i aranżer obdarzony nieokiełznaną wyobraźnią. Będzie to kolejna premiera muzyczna, ukazująca dobrze znaną bywalcom sali przy Żeromskiego 56 artystyczną kreację Jorgosa wciąż poszukującego nowych zestawień instrumentalnych i nowych brzmień.

Więcej...

PIOTR JAKUBCZAK - MALARSTWO

wernisaż 18 sierpnia 2020 r. (wtorek); godz. 18.00
„Łaźnia - RKŚTiG”: część pierwsza
„Art Caffe” s.c.: część druga oraz pogwarki przy bufecie
wystawa czynna do 27 września
ul. Żeromskiego 56

Urodzony w Hrubieszowie, 7 kwietnia 1968 r. Ukończył Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu. Pierwszymi nauczycielami byli prof. Wiktor Zin i Marek Kadra. W latach 1991–92 butafor scenografii teatralnej w teatrze STU, 1992–93 Konserwacja Architektury w Nysie Kłodzkiej. 1993–97 ASP Kraków w pracowniach prof. Leszka Misiaka, prof. Zbigniewa Grzybowskiego oraz prof. Włodzimierza Kunza...

Więcej...

Jak za dawnych lat… Koncert Marka Ravskiego


11 września 2020 r. (piątek), 
godz.16.00,
Muszla Koncertowa w Parku im. T. Kościuszki

Występ zainicjowany przez Stowarzyszenie Radomski Uniwersytet Trzeciego Wieku dedykowany jest dla wszystkich Radomian, a w szczególności dla seniorów. W programie koncertu usłyszeć będzie można utwory okresu międzywojennego (1. część) oraz  światowe przeboje (2. część).

Więcej...

SZYMON WYDRA - Recital akustyczny


4 września 2020 (piątek), godz. 19.00
Muszla Koncertowa w Parku im. T. Kościuszki

Na powitanie września zapraszamy na koncert artysty na wskroś radomskiego, którego spotykać możemy na co dzień, ot choćby po sąsiedzku.
Szymon Wydra to jeden z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów rodzimej sceny muzycznej, którego kariera nabrała tempa wraz z jego udziałem w I edycji programu IDOL.

Więcej...

ROBERT SZYMANI - PEJZAŻ


31 lipca (piątek) 2020 r., godz. 18.00
Wystawa czynna do 30 sierpnia
ul. Traugutta 31/33

Urodzony w 1962 r. w Siedlcach. Od 1988 roku pracuje na Uniwersytecie Przyrodniczo–Humanistycznym w Siedlcach. W 2012 roku uzyskał tytuł doktora z zakresu sztuk plastycznych w dyscyplinie artystycznej sztuki piękne na Wydziale Sztuki Politechniki Radomskiej pod kierunkiem profesor Małgorzaty Strzelec.

Więcej...

Sierpień w starym kinie

„Ada, to nie wypada!” - 20 sierpnia 2020 r. (czwartek), godz. 20.00
„Będzie lepiej” – 27 sierpnia 2020 r. (czwartek), godz. 20
Muszla koncertowa | Park im. Tadeusza Kościuszki

Więcej...

BIŻUTERIA - Klara Kostrzewska

3 lipca (piątek) 2020 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 2 sierpnia
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Biżuteria Klary Kostrzewskiej to oryginalne i wyróżniające się formy, łączące niezwykłą delikatność z dekoracyjnością. Projektantka czerpie inspiracje ze świata przyrody oraz własnej wyobraźni, zestawiając ze sobą różnorodne motywy. Nieoczywiste ozdoby pozostawiają pole do dalszej interpretacji.

Więcej...

MARIA PIĄTEK / ZBIGNIEW SIKORA - MAPA WEWNĘTRZNA / MAPA ZEWNĘTRZNA

9 lipca (czwartek) 2020 r., godz. 18.00
Wystawa czynna do 24 lipca
ul. Traugutta 31/33

Wystawa w Galerii Łaźnia prezentuje prace dwójki artystów, którzy, mimo odmiennych stylistyk języka malarskiej wypowiedzi, spotykają się w swej twórczości na poziomie poszukiwań specyficznego rodzaju mapy. W obu prezentacjach mapa ta złożona jest z wielu fragmentów składających się na obraz całości. Twórcy pełnej wypowiedzi szukają nie tyle w pojedynczych obrazach, co w ich zestawieniu ze sobą. Każdy dokładany fragment dopowiada kolejne treści odkrywając nieznane dotąd terytoria ciągle uzupełnianej mapy. Tworząc ją na swój sposób kolekcjonują elementy rzeczywistości, filtrują je według przyjętego klucza i z tak zgromadzonych materiałów budują obraz. Jednak dla każdego z nich teren, który mapa owa ma oznaczać, jest nieco inny.

Więcej...

MIGRACJE 2020 - Bożena Klimek-Kurkowska

4 czerwca 2020 r., godz. 20
ONLINE na kanele YouTube

„Migracje II” to zestaw efemerycznych obiektów wypełniających przestrzeń o dużych reminiscencjach formalnych, które powstały w wyniku inspiracji czerpanych z otaczającego mnie świata. Bezpośrednia i pośrednia transpozycja zdarzeń cytowana poprzez budowanie wielokrotnie złożonych układów kompozycyjnych chce tak jakby powtórzyć i podkreślić znaczenie tego jednego.

Więcej...

Struktury obrazu - Wydział Sztuki UTH Radom

W ostatnim czasie gościliśmy w Łaźni nową formułę prowadzenia projektów wizualnych realizowanych przez studentów II roku kierunku Sztuka Mediów Wydziału Sztuki UTH w Radomiu...

Więcej...

Radom Fashion Show 2020 - ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza do udziału w dziewiątej edycji ogólnopolskiego konkursu dla projektantów, pasjonatów mody i wszystkich zainteresowanych, którzy tworzą własne projekty.
Zgłoszenia przyjmujemy do 31 lipca 2020 r.

Więcej...

27. Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2020

Maj to czas kiedy Łaźnia żyje poezją i muzyką. Od 27 lat nieprzerwanie zapraszaliśmy radomian do poznawania walorów artystycznych piosenki i poezji śpiewanej. W tym roku koronawirus zmienił tylko jedno, nie możemy gościć Was w progach Łaźni, ale Łaźnia zagości u Was w domu, a to za sprawą dwóch niezwykłych koncertów w ramach Turnieju, które będą emitowane online poprzez kanał Łaźni na YouTube

Więcej...

MALARSTWO NA TKANINIE - batik, shibori


6 marca (piątek) 2020 roku godz. 18.00,
wystawa czynna do 25 marca
ul. Żeromskiego 56

Prezentowane na wystawie prace malarskie w technice batiku i shibori czerpią z tradycji dekorowania tkanin – bogatego dziedzictwa sztuki Dalekiego Wschodu.Technika batiku, wywodząca się z Indonezji, to żmudny i długotrwały proces kładzenia wosku i barwników, który można powtórzyć parokrotnie, w zależności od tego, na ile tworzona praca ma być wielobarwna i przestrzenna. Używając techniki batiku można wykonać rysunki bardziej precyzyjnie i nie dopuścić do wzajemnego przenikania się kolorów, tworząc niepowtarzalne, unikatowe kompozycje...

Więcej...

Paweł Duraj - malarstwo

21 lutego (piątek) 2020 r., godz. 18.00 
Wystawa czynna do 20 marca 2020 r.
ul. Traugutta 31/33

Paweł Duraj urodził się w 1955 r. w Łodzi. W latach 1975–1980 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi na Wydziale Malarstwa i Grafiki, dyplom uzyskał w 1980 r. w pracowni prof. Andrzeja Bartczaka twórczość prof. Juliusza Narzyńskiego. Jego twórczość obejmuje grafikę, malarstwo, grafikę wydawniczą, i ilustrację książkową...

Więcej...

Spotkanie z literaturą austriacką


11 marca (środa) 2020 r., godz.17.00
ul.Traugutta 31/33

Towarzystwo Polsko-Austriackie O/Radom  zaprasza na "Spotkanie z literaturą austriacką". W programie: przyczyny rozbioru Polski, udział Austrii w rozbiorach, utworzenie Królestwa Galicji i Lodomerii. Spotkanie poprowadzi Mirosław Wójcik - pasjonat historii, członek TPA.

Więcej...

PORTRET KOBIECY - wieczór artystyczny

8 marca 2020 roku (niedziela), godz. 17.00
ul. Żeromskiego 56

Z okazji Dnia Kobiet, poprzez znane i lubiane piosenki oraz arie operowe z różnych epok, Izabela Brejtkop, aktorka Teatru Powszechnego w Radomiu oraz Monika Świostek, śpiewaczka operowa, związana z Zespołem Szkół Muzycznych w Radomiu postanowiły sportretować różne typy kobiet – szczęśliwych, nieszczęśliwych, chorych z miłości czy też ciągle tej miłości poszukujących. Artystkom przy fortepianie towarzyszyć będzie Rafał Hołub.

Więcej...

DOROCZNA WYSTAWA RADOMSKIEGO TOWARZYSTWA FOTOGRAFICZNEGO


11 lutego (wtorek) godz. 18.00
Wystawa czynna do 1 marca 2020 r.
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Zakończył się kolejny aktywny rok działalności Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego - rok pełen ekscytujących wydarzeń artystycznych oraz działań animacyjnych. Realizowaliśmy cykliczne projekty fotograficzne we współpracy z radomskimi instytucjami kultury. Zaznaczyliśmy swoją obecność w życiu kulturalnym naszej małej ojczyzny Radomia. Członkowie Stowarzyszenia zorganizowali lub uczestniczyli w ponad 20 wystawach fotograficznych, podczas których pokazali wiele ciekawych prac...

Więcej...

Angelika Balcerek „Spotkajmy się”. Koncert.

28 lutego 2020 roku (piątek); godz. 19.00
ul. Żeromskiego 56

„Spotkajmy się” to seria koncertów, w których usłyszymy zarówno najbardziej znane, jak i mniej popularne kompozycje z gatunku poezji śpiewanej, w nietuzinkowych i wyjątkowych aranżacjach. W programie pojawią się między innymi utwory Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego czy Jerzego Satanowskiego. 

Więcej...

Smykofonia na Mazowszu: Muzzle 


23 lutego 2020 roku (niedziela), 
godz. 16.30
ul. Żeromskiego 56

W imieniu naszych stołecznych partnerów serdecznie zapraszamy na kolejny koncert smykofoniczny. Przy okazji nadmieniamy, że kolejny już 22 marca.
Chodźcie tam, gdzie słychać ukraińskie niziny i góry Albanii, klezmerski taniec i polkę z Lubelszczyzny. Układamy ten koncert razem z wami: kawałek po kawałku, więc dłonie do klaskania i głosy do śpiewania spakujcie w tobołek i w drogę!

Więcej...

PEJZAŻ – DYSCYPLINA I SPONTANICZNOŚĆ. TOMASZ NOWAK, MARCIN SUTRYK - MALARSTWO


22 stycznia (środa) godz. 18.00

Wystawa czynna do 14 lutego 2020 r.
ul. Traugutta 31/33

Pejzaż to dyscyplina i spontaniczność – to swoista dychotomia dająca mi możliwość zaproponowania własnych znaków przy moich dialogach z naturą. Pejzaż to etap mojego procesu twórczego w którym poddaje się intuicyjnym bodźcom wprowadzającym mnie we „wnętrze” obrazu...

Więcej...

Maciek Balcar Live Track’2020


12 lutego 2020 roku; godz. 18.00,
ul. Żeromskiego 56
bilety 30 złotych

Maciek Balcar to od niemal 20 lat wokalista grupy Dżem. Z wykształcenia architekt, z zamiłowania muzyk, kompozytor i aktor. Ma na swoim koncie role filmowe: m. in . Indianera w „Skazanym na Bluesa” oraz teatralne, m. in. Jezusa w chorzowskim „Jesus Christ Superstar”...

Więcej...

Taka jest miłość. Wieczór poetycko-muzyczny na 90-lecie I LO

3 lutego 2020 r. (poniedziałek), godz. 18.00
„Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56
wstęp dla posiadaczy wejściówek

„Taka jest miłość” - to tytuł  wieczoru poetycko-muzycznego, który zainauguruje obchody jubileuszu 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Radomiu. Podczas spotkania swoje utwory zaprezentują byli nauczyciele: Anna Łęcka i Anna Równy, były dyrektor Jan Wulkiewicz, absolwent Maciej Bujanowicz oraz uczniowie...

Więcej...

JESTEStwo wystawa malarstwa Janiny Blicharskiej-Linar

18 stycznia (sobota) 2020 r., godz. 17.00
Wystawa czynna do 5 lutego

Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Janina Blicharska-Linar żyła i tworzyła w Krakowie, ale związana była również z Radomiem, tu jest pochowana. W Krakowie zrodziła się jej wielka pasja malarska wsparta wiedzą o sztuce zdobytą u prof. krakowskiej ASP Mariana Konarskiego. Artystka tworzyła w oleju na płótnie oraz w technice batiku, ikon, grafiki...

Więcej...

Promocja wydawnictwa połączona z finisażem wystawy malarstwa Małgorzaty Strzelec "Rozmowy z kamieniami"

17 stycznia 2020 r. (piątek), godz. 18.00
Łaźnia , ul.Traugutta 31/33

Małgorzata Strzelec urodzona w 1952 r. w Radomiu.Studia na Wydziale Malarstwa Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku,1972-1977. Studiowała w pracowniach malarstwa prof. Jacka Żuławskiego, a potem prof. Jerzego Usarewicza i prof. Kazimierza Ostrowskiego, oraz tkaninę w pracowni prof. Józefy Wnukowej i ceramikę w pracowni prof. Hanny Żuławskiej...

Więcej...