„Wolność kocham i rozumiem…” Ogólnopolska Wystawa Sztuki – Łaźnia 2021 w 45. rocznicę Radomskiego Czerwca’76

26.06.2021.; godz. 15.00
Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, Radom, ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 16.07.2021

Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza na Ogólnopolską Wystawę Sztuki zatytułowaną „Wolność kocham i rozumiem…” Wystawa towarzyszy obchodom 45. rocznicy Radomskiego Czerwca’76.
Na wystawie swoje prace prezentuje 16 autorów. Ekspozycja stanowi opowieść, nie tyle o wydarzeniach Radomskiego Czerwca’76, ale bardziej o emocjach i uczuciach artystów, jakie ten protest wywołuje w ich pamięci i czym jest w ich świadomości.
Wystawa ma na celu zdefiniowanie, czym dla dzisiejszego twórcy jest poczucie „wolności”. Nie tyle w kontekście tamtych wydarzeń, co w aspekcie współczesnego prawa do formułowania wypowiedzi artystycznej. Wydarzenie stanowi próbę odniesienia się twórców do szeroko pojętego postrzegania zjawiska związanego z uczuciem rodzącego się buntu. Kiedy człowiek odczuwa taką potrzebę? W którym momencie czuje, że ktoś usiłuje anektować jego bezcenną przestrzeń lub tłumi prawo do samostanowienia?
Wśród zaproszonych autorów znaleźli się ci, którzy uczestniczyli w tamtych wydarzeniach osobiście lub obserwowali je z pełną uwagą. Są również i tacy, dla których Czerwiec’76 jest tylko epizodem historycznym, a jednak mocno zakotwiczonym w ich świadomości.

Kuratorzy wystawy: Łukasz Rudecki, Paweł Witold Witkowski

Uczestnicy wystawy: Zbigniew BAJEK, Julia CURYŁO, Katarzyna DYJEWSKA, Janusz KNOROWSKI, Krzysztof MAŃCZYŃSKI, Tomasz MATUSZAK, Marcin NOGA, Aleksander OLSZEWSKI, Mateusz PAWEŁCZYK, Łukasz RUDECKI, Sylwester STABRYŁA, Wiesław SZAMBORSKI, Sabina TWARDOWSKA, Piotr WACHOWSKI, Artur WINIARSKI, Paweł WITKOWSKI

Wróć