Michał Wierba & Mag Balay: LET’S MAKE MUSIC.

Przez muzykę do kreatywności. Koncert edukacyjny
Premiera online: 18 maja (wtorek) 2021, godz. 18.00 (YouTube, Facebook)

Zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju spotkanie z duetem Michał Wierba & Mag Balay. Muzyczny performance inspirujący odbiorców do bardziej świadomego odbioru treści koncertowych czy, szerzej ujmując, do codziennego zainteresowania muzyką. Posłuchamy różnych gatunków, od klasyki, przez jazz do folku i elektro. Do tego fachowe komentarze, mini-wykłady oraz niekonwencjonalna formuła przekazu. I instrumentarium, w którym zaskoczyć mogą techniczne nowinki zestawione ze stuletnim, łaźniowym klasykiem Bechsteinem. Zaś w tle, stosowna do sytuacji koncertu bez publiczności, scenografia, dyskretnie eksponująca walory zabytkowego budynku siedziby głównej Łaźni. Nagrania odbywały się w Radomiu, 14 kwietnia 2021. Michał Wierba znany jest od lat radomianom z autorskich projektów jazzowych. Mag Balay gościliśmy po raz pierwszy.

Artyści o kontekstach swojego zamierzenia:

– Według najnowszych badań CBOS 86% Polaków deklaruje słuchanie muzyki przynajmniej kilka razy w tygodniu. Co niepokojące, TYLKO 8% słucha jej na koncertach lub imprezach. Sytuacja panedemiczna w Polsce i na świecie sprawia, że osobiste spotkanie z muzyką zyskuje jeszcze większa wartość dla naszego rozwoju emocjonalnego, duchowego i osobowościowego. 

Dostrzegając lukę wśród ofert edukacyjnych, które byłyby poświęcone muzyce - jej doświadczaniu, poznawaniu z perspektywy artystycznej, ciekawej dla współczesnego człowieka - proponujemy nasz projekt, który przyjmuje formę koncertu z elementami przekazu teoretycznego. Odbiorcy mogą posłuchać muzyki wykonywanej na żywo oraz dowiedzieć się informacji teoretycznych sprzyjających aktywnemu słuchaniu…

Michał Wierba – Polski wirtuoz fortepianu, kompozytor i producent, doktor instrumentalistyki oraz laureat ponad 20 najważniejszych polskich i europejskich festiwali muzycznych. Na koncie ponad 600 koncertów i ponad 20 albumów oraz współpraca z najważniejszymi muzykami: Dante Luciani, Marek Piekarczyk, Zbigniew Wodecki czy Ronnie Burrage. Wprowadził na polską scenę instrument ROLI Seaboard - połączenie Touch Pada z klawiaturą fortepianu. Ceniony za sceniczną charyzmę, zdobywa publiczność energią, pasją do muzyki i charakterystycznym wizerunkiem. Pracuje nad pierwszym w karierze albumem solo piano Pop – Fiction

Mag Balay (właść.) Magdalena Bałajewicz – Urodzona na Podhalu wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, i badaczka. Zadebiutowała świetnie przyjętym przez krytykę albumem No borders (2016), którego promocji towarzyszyła ogólnopolska trasa koncertowa. Łączy synth-pop z elementami art rocka, muzyki etnicznej i celtyckiej ze sztuką wizualną, elementami tańca. Mag Balay łączy praktykę z teorią zajmując się pedagogiką twórczości, kreatywnością i arteterapią. Z wykształcenia teatrolog (UJ) i wokalistka. Zainteresowana kulturowymi aspektami muzyki i edukacji muzycznej oraz wpływem muzyki na człowieka. Tym zagadnieniom poświęca interdyscyplinarną pracę doktorską (pod kier. dr hab. Marii Marty Urlińskiej) na Akademii Ignatianum w Krakowie. Pracuje nad najnowszym projektem multimedialnym poświęconym idei współistnienia natury i technologii Sea&Fire. Two worlds. 

Wróć