Lato z „Łaźnią” 2021, Projekt Volodia gra Grzesiuka

7 sierpnia 2021 (sobota), godz. 17.00
Muszla koncertowa w parku Kościuszki

Zespół Projekt Volodia powstał w 2007 r. Pomysłodawca formacji, Janusz Kasprowicz - muzyk, aranżer, autor tekstów, zaprosił wrocławskich muzyków, grających na co dzień: jazz, rock, flamenco, blues, piosenkę literacką. Przedstawił wizję zaaranżowania i wykonania utworów znanego barda i aktora Włodzimierza Wysockiego. Po pozytywnym i przychylnym przyjęciu przez odbiorców wydanej w 2011 r. pierwszej płyty live „Piosenki Włodzimierza Wysockiego” oraz sukcesach na koncertach w całym kraju, muzycy przygotowali nowy materiał, który wypełnił drugi album „To męski świat” – wyd. 2013 r.  W lutym 2018 r. zespół wydał trzeci album pt. „Nie chcę być poetą”. 

„Pocztówka ze Lwowa” – to czwarty album Projektu Volodia rodem z Wrocławia, nagrany z małymi zmianami w składzie, który sięgnął do bardzo bogatego zbioru lwowskich piosenek, nie tylko z okresu 20-lecia międzywojennego, ale również tych napisanych w późniejszym czasie przez twórców, rodowitych Lwowiaków – już na emigracji.

I tak, od wydania pierwszej płyty, po 10 latach, na rynku muzycznym pojawił się piąty album „Projekt Volodia gra Grzesiuka”. W tym nietuzinkowym wydawnictwie muzycy Projektu Volodia zaczerpnęli piosenki ze zbioru utworów spopularyzowanych w latach 50. i 60. XX w. przez legendarnego barda stolicy – Stanisława Grzesiuka. 

Uniwersalność muzyki zespołu pozwala zgromadzić na swoich koncertach publiczność w każdym wieku, od nastolatków do fanów Wysockiego czy Grzesiuka pamiętających ich występy „na żywo”. Dzięki temu Projekt Volodia z powodzeniem występuje zarówno na dużych scenach w salach widowiskowych, filharmoniach, teatrach m. in. z gościnnym udziałem wybitnego aktora Mirosława Baki, jak również w kameralnych i młodzieżowych klubach muzycznych.

skład zespołu Projekt Volodia:

• Janusz Kasprowicz – wokal, gitara basowa

• Bogdan Bińczak – vinofon, akordeon, instrumenty perkusyjne, melodyka, drugi wokal

• Robert Gawron – banjo, ukulele, gitara klasyczna

• Tomasz Burzyński – perkusja, cajon

• Marcin Kotlarski – gitara elektryczna, chórki

Wróć