20. Radomski Festiwal Jazzowy

19-28 listopada 2021 r.

Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria zaprasza w listopadzie na Radomski Festiwal Jazzowy. Oprócz propozycji koncertowych tegoroczna 20. edycja mieć będzie charakter jubileuszowy.

Impreza, która doczekała się jubileuszu 20-lecia, wystartowała w 2001 roku, choć już w latach 90. ubiegłego wieku w Radomiu, podejmowano się misji systematycznego budowania środowiska miłośników jazzu. Dzięki imprezie udało się zaprezentować w Radomiu twórczość czołowych przedstawicieli gatunku. 

Zestaw tegorocznych propozycji rozpocznie koncert formacji Apostolis Anthimos Quartet. Zaplanowano również „Wieczór jazzowy w Łaźni” z udziałem Jarosława Zarychty, lidera radomskiego zespołu Lay D Funk oraz z projekcją historycznego już filmu dokumentalnego „Jazz in Poland”, zaznajamiającego z różnorodnością dorobku polskiego środowiska jazzowego. Będzie też okazja do wspomnień z lokalnego podwórka.

Mocnym akcentem finałowym będzie koncert Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza z towarzyszeniem klasycznego trio jazzowego, związany z promocją albumu „Nasza Miłość” oraz z jubileuszem 70-lecia wybitnego saksofonisty. 

Gdzie i kiedy:

Łaźnia-Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, Radom, ul. Żeromskiego 56

19 listopada 2021, 18.00 – Apostolis Anthimos Quartet (bilet w cenie 30 zł do nabycia w Łaźni)

25 listopada 2021, 18.00 – Wieczór jazzowy w Łaźni (bilet w cenie 10 zł do nabycia w Łaźni)

Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu, ul. 25 Czerwca 70

28 listopada 2021, 17.00 – Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz „Nasza Miłość”

(bilet w cenie 60 zł do nabycia w Łaźni oraz na:  https://biletyna.pl/koncert/Dorota-i-Henryk-Miskiewicz-Nasza-milosc/Radom )

 

Wróć