Budżet Obywatelski 2022

Oddaj głos na nasze projekty!!!

Projekty do 50 000 zł
Możesz głosować tylko raz, ale na tyle projektów ile chcesz.

PROJEKT nr 35
Street art NeSpoon w Radomiu - podnieśmy jakość estetyki przestrzeni publicznej miasta

Lokalizacja: Centrum miasta budynek należący do Gminy Miasta Radomia
Obszar: Ogólnomiejski

Radom rozwija się i staje co raz bardziej atrakcyjnym miastem. Jednak w sferze estetyki przestrzeni publicznej można jeszcze wiele zrobić. Bardzo atrakcyjną formą w innych miastach są murale wmieszane w kontekst otoczenia, które ozdabiają i upiększają przestrzeń. Projekt budżetu obywatelskiego polega na umieszczeniu w przestrzeni publicznej w centrum miasta autorskiego muralu jednej z najbardziej oryginalnych i ciekawych artystek międzynarodowej sceny artystycznej street artu. Murale NeSpoon zachwycają ludzi na całym świecie. Jej koronkowe delikatne dzieła upiększają monotonie ulic. Umieśćmy piękną koronkową pracę także w naszym mieście, aby podnieść jakość estetyki przestrzeni publicznej. NeSpoon – polska artystka ulicznego street artu. W swoich pracach często wykorzystuje motywy koronki ludowej. Od 2009 roku tworzy street art. W swoich pracach wykorzystuje motywy koronki ludowej, tworząc murale, odbitki w glinie oraz instalacje. Do swoich prac wykorzystuje koronki kupione od twórców ludowych, sama ich nie wykonuje. Wśród jej prac znajduje się tzw. biżuteria miejska. Jest to ceramika z motywem koronki lub innym, pokryta szkliwem, wypalana i przyklejona. Jej prace można zobaczyć w Hiszpanii, Włoszech, Holandii, Francji, Polsce, Portugalii, Szwecji, Austrii, Hongkongu, Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Indiach. W 2016 roku uczestniczyła w projekcie Biała Noc w Remuera w Nowej Zelandii i namalowała dwa murale na domach w Dunedin i Auckland. W Polsce jej prace znaleźć można m.in. w Bielsku - Białej, Bobowej, Lublinie, Wrocławiu, Olsztynie. W 2016 roku namalowała motyw koronki koniakowskiej w centrum Koniakowa. Szacunkowy koszt około 50 tys. zł.


PROJEKT nr 36
XX-wieczny Radom na ścianach ulicy Wąskiej

Lokalizacja: Ulica Wąska 4 ul. Wąska 8 z możliwością zmiany lokalizacji uwzględniając budynki należące do miasta - Gminy Miasta Radomia
Obszar: Ogólnomiejski

Radom rozwija się i staje co raz bardziej atrakcyjnym miastem. Jednak w sferze estetyki przestrzeni publicznej można jeszcze wiele zrobić. Bardzo atrakcyjną formą w innych miastach są murale wmieszane w kontekst otoczenia, które ozdabiają i upiększają przestrzeń. Umieśćmy w okolicach dawnego żydowskiego getta (w pobliżu Hotelu Aviator) niewielkie czarno-białe murale związane z XX wiecznym Radomiem. Murale nawiązywałyby do historii miejsca, gdzie mieszkało wielu ludzi, w tym m.in. znany fotograf Bernard Gotfryd, który robił niezwykłe zdjęcia międzynarodowych gwiazd dla amerykańskich edycji magazynów Vogue i Newsweek. Nie chcemy zmieniać charakteru ulicy, lecz zachować jej historie. Gotfryd napisał opowiadania, w której opisał codzienne życie w tej okolice. Z kolei te mogą stać się inspiracją dla autorów prac. 

  1. Wejdź na stronę: www.konsultacje.radom.pl
  2. Kliknij na opcję „kliknij i zagłosuj”.
  3. Kliknij na opcję „projekty do 50 000 zł”
  4. Kliknij na 3 punkty przy projekcie
  5. Kliknij na opcję „zakończ głosowanie”
  6. Wpisz swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu 
  7. Zaznacz oświadczenia 
  8. Wpisz kod otrzymany SMS-em na podany numer telefonu 
  9. Zatwierdź kod i to już wszystko

Wróć