Radomianin Mateusz Strzelecki, stypendystą prestiżowego programu stypendialnego Fulbright Junior Research Award 2019/2020

Już we września tego roku radomianin Mateusz Strzelecki rozpocznie realizację projektu badawczego związanego z jego pracą doktorską na Queens College w Nowym Jorku. Mateusz, aktualnie realizujący swoje studia doktoranckie na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, został stypendystą prestiżowego międzynarodowego programu wymiany naukowej miedzy Polską a Stanami Zjednoczonymi – Fulbright Junior Research Award. GRATULUJEMY!!! Jako American Corner Radom jesteśmy szczególnie dumni, ponieważ to właśnie tu Mateusz uzyskał pierwsze informacje o programie oraz cenne wskazówki jak do niego aplikować. Byliśmy z Mateuszem od samego początku aż do wielkiego finału, którym jest przyznane stypendium.

Instytucją zajmującą się administrowaniem programu Fulbrighta w Polsce jest Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta w Warszawie, której zadaniem jest informowanie o aktualnych programach i przeprowadzanie rekrutacji. Placówka American Corner Radom ściśle współpracuje z Komisją Fulbrighta..

10 czerwca 2019 w RKŚIG “ŁAŻNIA” odbyła się konferencja prasowa z udziałem Prezydenta Miasta Radosławem Witkowskim, Pani Dyrektor RKŚTiG Łaźni Beatą Drozdowską oraz zespółu AmC Radom, podczas której Mateusz opowiedział o procesie rekrutacji do jego programu stypendialnego, wymaganiach jakim musiał sprostać, a także o oczekiwaniach i wyzwaniach jakie stoją przed “świeżo upieczonym” stypendystą.

Wróć