23 czerwca (niedziela) 2019 r., godz. 20.00
Muszla koncertowa w parku Kościuszki

Zapraszamy na symboliczną inaugurację sezonu do parkowej muszli. Data nieprzypadkowa, w wigilię świętego Jana. Letnie przesilenie. Symbolika wianka i kwiatu paproci też będzie. Odniesienia do tradycji przypomni narrator Marek Mioduszewski, od jakiegoś czasu mieszkaniec podorońskiej miejscowości, lider radomskiego stowarzyszenia Miejska Partyzantka Geriatryczna, współpracujący z Guzowiankami między innymi jako autor i konsultant tekstów piosenek. W przestrzeni parku można będzie coś znaleźć, poklaskać, potupać, a nawet zatańczyć. Zabrzmią między innymi takie przeboje jak „Czerwone jagody”, „Lipka zielona” czy „W moim ogródeczku”. Będą też akcenty lokalne – „Guzobajka” i „Dziwaczka Guzowska”.

Gwiazdą wieczoru będzie młodzieżowy zespół folklorystyczny z Guzowa gmina Orońsko, pracujący pod kierunkiem Wioli Fijałkowskiej. Występom wokalnym towarzyszyć będzie Kapela Bursów, formacja rodzinna funkcjonująca od 1988 roku, aktywna z sukcesami na scenie ogólnopolskiej. Zespół Guzowianki notuje bardzo wysokie wyniki odsłon w serwisie youtube. W 2018 r. Wioleta Fijałkowska otrzymała nagrodę Mazowieckiego Instytutu Kultury za społeczne działania twórcze, zaś jej zespół Grand Prix w konkursie na najlepsze i najciekawsze wykonanie pieśni z repertuaru śpiewaczek regionu radomskiego „Szansa na Oskara”.

Wkrótce przedstawimy kolejne propozycje koncertowe przewidziane w muszli parkowej. Najbliższa już 7 lipca o godzinie 19.00.

Wróć