Piano Day w Radomiu! Kuba Płużek SOLO – koncert fortepianowy.

29 marca 2019 r. (piątek), godz. 18.00
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
Bilet wstępu 10 złotych

W tym roku po raz piąty cały świat świętuje Piano Day, który odbywa się zawsze w 88 dniu roku, ponieważ tyle właśnie klawiszy ma fortepian. Święto powstało dzięki idei niemieckiego pianisty Nilsa Frahma.
Pomysł artysty szybko podchwycili inni muzycy. Impreza angażuje zarówno amatorów, jak i profesjonalnych muzyków. Cel to stworzenie przestrzeni do realizacji projektów skupionych wokół fortepianu, a wszystko po to, by pielęgnować wielowiekową tradycję grania na tym instrumencie.

29 marca Piano Day będziemy po raz pierwszy celebrować w Radomskim Klubie Środowisk Twórczych i Galerii - Łaźnia w Radomiu. Z solowym koncertem wystąpi tam Kuba Płużek, jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych pianistów polskiej młodej sceny jazzowej. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę. Nagrywa i koncertuje z kwartetem (Max Mucha, Dawid Fortuna, Marek Pospieszalski). Występował m.in. z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Wegehauptem Arkiem Skolikiem, Wayne Dockery, Michałem Urbaniakiem, Gregiem Osby, Nigelem Kennedym, Maciejem Sikałą, Bronisławem Suchankiem.

Kuba Płużek – urodzony w Krakowie (1988) jeden z najbardziej utalentowanych i kreatywnych instrumentalistów polskiej sceny muzycznej. Twórczo konsekwentny i bezkompromisowy. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. Współtworzy wiele ciekawych i ważnych zespołów i projektów, dla których nierzadko pisze muzykę.

Wydana pod koniec 2018 roku płyta pt. „Creationism” to w dużej mierze materiał improwizowany, stworzony przy pomocy syntezatora i przestrojonego fortepianu. Niedawno w Londynie zakończył nagranie solowego albumu na którym jedną z głównych ról będzie pełnić rezonator magnetyczny, który poszerza możliwości wykonawcze i brzmieniowe fortepianu korzystając z nieznanych dotąd technik wydobywania dźwięku, nowych gestów i ruchów ręką na klawiaturze...

Współpracował i występował m.in.z Januszem Muniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Michałem Urbaniakiem, Vitoldem Rekiem, Gregiem Osby. Od lat współpracuje z trio (Kuba Płużek, Max Mucha i Dawid Fortuna) oraz kwartetem (Kuba Płużek, Marek Pospieszalski, Max Mucha i Dawid Fortuna) z którym wydał trzy albumy ("First Album", "Froots" i "Creationism")

Wróć