110 WYDARZEŃ NA 110-LECIE RADOMIAKA. Promocja publikacji

30 grudnia 2019 r. (poniedziałek), godz. 19.10
Łaźnia, Żeromskiego 56

W ścisłej współpracy z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu zapraszamy na promocję publikacji zrealizowanej z projektu Budżetu Obywatelskiego. W programie wieczoru rozmowy z autorami Lechem Mosiołkiem, Michałem Podlewskim i Grzegorzem Stępniem, dystrybucja bezpłatnych egzemplarzy i inne atrakcje. Gospodarzem spotkania będzie Beata Drozdowska, dyrektor Łaźni RKŚTiG, w przeszłości pełniąca kierownicze funkcje w RKS Radomiak, entuzjastka i znawczyni futbolu.

  Znajdujemy się w czasie, który bezpośrednio poprzedza 110-lecie powstania najpopularniejszego klubu piłkarskiego w Radomiu - RKS Radomiak Radom. W ramach projektu realizowanego w ramach Budżetu Obywatelskiego pn. „Uczcijmy legendy Radomiaka”, powstała wyjątkowa publikacja. Książka "110 wydarzeń na 110-lecie Radomiaka" ma niespotykaną dotąd formę, dzięki której autorzy zabierają sympatyków lokalnego sportu na ponad 250-stronnicową wędrówkę po 110 wydarzeniach związanych z Radomiakiem; stylizowaną formę graficzną i twardą oprawę. Co ważne, będzie dostępna bezpłatnie dla fanów radomskiego sportu! – zachęca Michał Podlewski, jeden z liderów projektu.

Autorom wydawnictwa przyświecało pytanie, czy 110 lat to dużo? W wieczności to zaledwie chwila, ale w życiu polskiego klubu sportowego to naprawdę kawał historii, zważywszy na fakt, że pierwszy okres działalności przypadał na czas, kiedy naszego kraju nie było na światowych mapach. Odzyskanie niepodległości miało dopiero nadejść, ale to właśnie sportowcy dawali świadectwo swojego patriotyzmu i bohaterskiej postawy. W przeddzień 110. rocznicy powstania Radomiaka dzięki publikacji zaprezentowane zostanie 110 wydarzeń z nim związanych. Czy najważniejszych? Autorzy starali się, żeby tak było, ale ocena w tym względzie zawsze będzie subiektywna. Najważniejsze, co im towarzyszyło, to fakt, żeby o najstarszym klubie Radomia pamiętały również przyszłe pokolenia, żeby jak poprzednim, Zieloni dawali radość, emocje, ale i nadzieję.

Wróć