Spotkanie z Julią Schewalie - Sculptured Paintings

28 listopada (środa) godz. 18.00
ul. Traugutta 31/33

Julia Schewalie urodzona w 1988 roku w Pawłodar w Kazachstanie to młoda, interdyscyplinarna artystka mieszkająca i pracująca na co dzień w Niemczech. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Swoją twórczość opiera przede wszystkim na balansowaniu pomiędzy pojęciem konstrukcji i dekonstruowania obrazu. Pracuje z materiałami takimi jak nylon, szkło akrylowe, cekiny, PCV, drewno nieustannie poszukując nowych rozwiązań. W roku 2018 otrzymała nagrodę od Kunstverein Aichach - Kunst-Förderpreis, a jej prace zostały zakupione do kolekcji Bayrische Staatsgemäldesammlung obejmującej malarstwo, rzeźbę, grafiki, fotografie, sztukę wideo i instalacje.

Julia Schewalie przebywa na dwumiesięcznym pobycie twórczym w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku organizowanym w porozumieniu z Okręgiem Górnej Bawarii i Europejskim Domem Kultury w Schafhof.

Podczas spotkania artystka opowie o swojej twórczości i realizacjach powstałych w trakcie rezydencji artystycznej w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.

Organizatorem spotkania jest Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Więcej o Artystce...

Wróć