Nominowani do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2017 rok

11 czerwca 2018 r. komisja konkursowa obradująca pod przewodnictwem Pana Karola Semika, Wiceprezydenta Miasta Radomia, wyłoniła trójkę nominowanych do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2017 rok. Jedna osoba z tego zacnego grona jest Laureatem. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 24 czerwca około 16.45, przed koncertem na placu Corazziego. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową ufundowaną przez Galerię Słoneczną oraz statuetkę z brązu autorstwa artysty rzeźbiarza Jarosława Pajka.

NOMINOWANI DO RADOMSKIEJ NAGRODY KULTURALNEJ ZA 2017 ROK

JAN KUTKOWSKI (FUNDACJA ZAGRAJ W ZIELONE)

Od 2015 r. realizuje autorski projekt „Tworzyć by pomagać”. W roku 2017 jako prezes fundacji „Zagraj w zielone” zorganizował po raz trzeci w Radomiu aukcję charytatywną prac artystów plastyków z Radomia, Warszawy, Krakowa, Łodzi, Iłży, Pionek, Kielc. Na aukcję pozyskał prace wybitnych autorów jak Rafał Malczewski, Józef Panfil, Władysław Paciak czy Karol Badyna. W sumie 33 autorów pięćdziesięciu ośmiu wystawionych prac. Aukcja przyniosła dochód na pokrycie kosztów operacji ortopedycznej 5 letniej radomianki. Aukcji towarzyszył w 2017 roku znakomity artystycznie występ Mieczysława Szcześniaka. Dla sukcesu projektów charytatywnych Jan Kutkowski nie tylko angażuje środowiska lokalne, ale sięga po artystów z dużych ośrodków jak Kraków, Warszawa, Łódź promując swe miasto w tych miejscach. W 2017 roku fundacja Zagraj w zielone wydała również kalendarz ścienny z fotografiami Łukasza Wójcika i Szymona Wykroty, ukazujący bogate życie kulturalne Radomia, promujący miasto w wielu środowiskach w Polsce i za granicą.

MAŁGORZATA ZIEWIECKA

Organizatorka i ambasadorka wystawy „Metamorfoza w hołdzie Beksińskiemu”. Animatorka i certyfikowany edukator kultury. W 2017 r. –jako niezależny kurator - sprowadziła do naszego miasta i promowała Ogólnopolską Wystawę Malarstwa zatytułowaną „Metamorfoza w hołdzie Beksińskiemu”. 20 maja 2017 w Zespole Szkół Plastycznych im. Józefa Brandta odbyło się uroczyste otwarcie tej wystawy, połączone z bogatą akcją promocyjną prowadzoną z dużym zaangażowaniem Małgorzaty Ziewieckiej. Do Radomia przybyło liczne grono artystów z nurtu surrealizmu i realizmu magicznego. Wystawie towarzyszyły działania edukacyjne. Uczniowie plastyka pojechali do Częstochowy na spotkanie z mistrzem realizmu magicznego – Tomaszem Sętowskim. Na finał wystawy w Radomiu odbył się panel dyskusyjny „Biznes blisko sztuki”. W bieżącym roku Małgorzata Ziewiecka zaprosiła radomian na kolejną wystawę „W poszukiwaniu piękna”

WALDEMAR DOLECKI

Dyrektor MOK Amfiteatr. Od dwóch lat kształtuje nowoczesny, otwarty charakter instytucji kultury. Stawia sobie za cel stworzenie miejsca otwartego dla każdego, którego oferta budowana jest poprzez partycypację mieszkańców miasta. Konsekwentnie stara się pokazywać, że kultura to nie tylko impresariat. W 2017 roku zaproponował nową odsłonę Dni Radomia. Ożywił przestrzenie ul. Żeromskiego oraz Starego Ogrodu. Sztandarowym projektem z 2017 roku była też „Fosa pełna kultury”, wykreowana przez Waldemara Doleckiego. Projekt ten przeniósł uczestnictwo w kulturze na nowy poziom. Odbiorcy w formule rodzinnej mogli uczestniczyć w spektaklach, warsztatach i koncertach, wszystko w letniej scenerii zaaranżowanej plaży. Fosa stała się miejscem integracji międzypokoleniowej i dzielnicowej, odczarowywała kulturę jako dziedzinę elitarną. Tegoroczna edycja Fosy zyskała wysoką ocenę projektu w programie MKIDN

Wróć