NIEFORMALNA GRUPA ARTYSTÓW SKŁAD DOCZEPIONY

13 października (sobota) 2018 r., godz. 17.00
wystawa czynna do 3 listopada 2018 r.
Łaźnia , ul. Żeromskiego 56

Kolejny raz  Łaźnia - RKŚTiG gościć będzie artystów prezentujących cyklicznie swe prace pod szyldem "Skład Doczepiony". Grupa ma charakter interdyscyplinarny, a jej szeregi współtworzą artyści z Sanoka, Radomia, Starachowic i Skaryszewa. Skład Doczepiony to różnorodność postaw twórczych charakteryzujących się indywidualną analizą przestrzeni życiowej i artystycznej. Tematyka prezentowanych prac nie jest w żaden sposób narzucona, a każdy z artystów porusza się w wypracowanej przez siebie stylistyce. Siła i wspólny mianownik ekspozycji zbudowane są więc w oparciu o ideę pewnego rodzaju kontrastu. Odmienny sposób postrzegania rzeczywistości oraz wielobiegunowa wrażliwość są w tym wypadku silnym spoiwem napędzanym chęcią kreacji i aktywności twórczej. Coroczne wystawy Składu Doczepionego cieszą się w Radomiu dużą popularnością co sprawia, iż z każdą edycją przybywa wielu entuzjastów obcujących ze sztuką. Szeroki i oryginalny wachlarz prezentowanych prac spotyka się z niebywale ciepłą “krytyką”. Trzon Składu Doczepionego tworzy trzynaścioro artystów lecz jak co roku do wspólnego “święta" zapraszani są zaprzyjaźnieni artyści. Tym razem jest to głęboki ukłon “grupy" w kierunku ludzi, którzy swą postawą i zaangażowaniem, w szerokim i niewyczerpanym spektrum działań  przyczyniają się do tworzenia i animacji Kultury.
 
Skład Doczepiony Sanok: Anna Białowąs (fotografia), Izabela Kulman (malarstwo, rzeźba), Bernadeta Andruszko (fotografia), Sylwester Stabryła (malarstwo), Daniel Białowąs (malarstwo), Arkadiusz Andrejkow (malarstwo) ,Tomek Mistak (malarstwo).

Skład Doczepiony Radom: Dariusz Jędrasiewicz (malarstwo), Jakub Strzelecki (malarstwo, graf.warsztatowa), Mateusz Popławski (malarstwo, gitara basowa), Marysia Stanikowska (malarstwo), Daniel Rogala (malarstwo, fotografia) - Skaryszew.

Zaproszeni goście: Devinez, Alina Włodarz (tkanina unikatowa), Edyta Jaworska (malarstwo), Monika Bezinga Czarska (malarstwo), Tomek Rolniak (malarstwo, instalacja)
 
kurator wystawy: Jakub Strzelecki

Wróć