9 marca (piątek) 2018, godz. 18.00,
ul. Żeromskiego 56

Mountain Lakes to polsko-brytyjskie trio grające muzykę elektroniczną, w którego skład wchodzą: Wayne Hood (syntezatory, beaty), Joanna Cisowska (wokal) i Kuba Bujakowski (gitara). Historia zespołu sięga 2013 roku, kiedy Wayne opuścił Anglię, by przemierzywszy Europę zamieszkać w Warszawie.

Szukałem zespołu, z którym mógłbym pracować nad moimi pomysłami. Wiedziałem, że piosenki potrzebują damskiego wokalu. Na szczęście poznałem Joannę i razem nagraliśmy EPkę „Eyesore” w 2014 roku. Następnie postanowili znaleźć muzyków, którzy dopełniliby zespół.
Zaprosiłam mojego kolegę, Kubę, na naszą próbę. Muzycznie od razu między nami zaiskrzyło i już wiedzieliśmy, że nie musimy dalej szukać - opowiada Asia.
- Testowaliśmy nasze piosenki na żywo - dodaje Kuba i - jak do tej pory spotkaliśmy się z bardzo fajnymi reakcjami od ludzi, którzy przychodzili na nasze koncerty w Polsce. Zagraliśmy też w Kairze. Tamtejsza publiczność naprawdę wczuła się w nasze kawałki.

W bieżącym roku zespół przygotowuje się do wydania kilku singli, począwszy od „The Quiet Sun”. Wayne opowiada: Pisząc i pracując nad naszymi piosenkami zawsze staramy się szukać nieoczywistych rozwiązań, jednak naszym celem niezmiennie jest wyrażanie emocji drzemiących w utworach w najprostszy sposób.  

Wróć