MOCNY DUET. JORGOS SKOLIAS & DOMINIK WANIA.

5 grudnia (środa) 2018 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
wstęp wolny

Dominik Wania w 2005 r. ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pakula. W latach 2006-2008 był studentem Danilo Perez’a i Jerry Bergonzi’ego na wydziale jazzowym New Conservatory of Music w Bostonie (USA). Jest czynnym muzykiem sesyjnym. Współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej.W swoim dorobku ma nagrania dla Radia i Telewizji oraz płytowe. Koncertował w wielu krajach Europy, Azji, USA, Ameryki Południowej, Afryki i Australii. Oprócz czynnej działalności koncertowej prowadzi także działalność dydaktyczną na stanowisku adiunkta w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji w Akademii Muzycznej w Krakowie oraz jako wykładowca w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach i Krakowskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

 

 

Jorgos Skolias - polski wokalista greckiego pochodzenia, obdarzony charyzmatyczną barwą głosu. W swojej sztuce poszukuje indywidualnej formuły na jego zastosowanie w muzyce. Traktuje głos jak instrument i jest mistrzem improwizacji. Inspiracją jest dla niego blues, jazz, rock oraz muzyka etniczna od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Samodzielnie opanował technikę śpiewania harmonicznego, nazywanego również gardłowym. Zawodową działalność rozpoczął w 1982 r. od pracy w jazz rockowej formacji "KRZAK". Zajmuje się nowymi wizjami muzyki pracując z wieloma polskimi i zagranicznymi muzykami i zespołami. Prowadził warsztaty wokalne (m.in. na festiwalu VOICINGERS). Pracował sesyjnie przy wielu produkcjach filmowych (m.in. Happy feet 2) i teatralnych (m.in. Teatr Telewizji, Teatr Słowackiego, Teatr Bagatela). Jego głos można usłyszeć na ponad 60 płytach.
Wspólnie artyści realizują muzyczną podróż wokół płyty ‘...tales’, którą Jorgos Skolias nagrał w 2005 r. Koncerty są bardzo oryginalną prezentacją utworów jazzowych, popowych, bluesowych i ethno.

Wróć