KOLOR i PRZESTRZEŃ - Olga Skorża

23 lutego (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 9 marca 
Łaźnia ul.Żeromskiego 56

Olga Skorża urodziła się w 1990 R. w Radomiu. W latach 2003–2009 uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Radomiu (kierunek techniki rzeźbiarskie). W roku 2014 ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego. Obecnie stypendystka pracowni artystycznej w kamienicy przy ul. Rwańskiej 7. 
Prezentowane na wystawie obrazy, są kontynuacją oraz rozwinięciem kolekcji dyplomowej "Rytm i Kolor”. Pochodzą z serii „Kolor i Światło” oraz „Światło i Przestrzeń”. 
Tytułowe zagadnienia, czyli rytm, kolor, światło, przestrzeń i ruch stanowią inspirację do tworzenia abstrakcyjnych kompozycji malarskich. Są one nie tylko językiem plastycznym, ale również ponadczasowymi elementami świata, którym podlegamy wszyscy każdego dnia. Głównym bohaterem obrazów, jest pozorny chaos barw, dający podstawę do zbudowania uporządkowanej i zdyscyplinowanej struktury. To poprzez połączenie plam koloru i pojedynczych pociągnięć pędzla, prace te mają dążyć do harmonii, ładu i równowagi oraz podkreślić, iż każda jego część jest ważna, ponieważ tworzy całość.

Wróć