JOLANTA WDOWCZYK 
„Od protestu do kontemplacji”

wystawa z cyklu Pracownie - Konfrontacje
25 maja (piątek) 2018 r. godz. 17.00

wystawa czynna do: 15 czerwca 2018 r.
ul. Traugutta 31/33

Czwarta edycja twórczych spotkań i poszukiwań w ramach wyżej wspomnianego cyklu. Tegoroczne wystawy skupią uwagę na materii, formie i idei, ich ważności w dziele sztuki. Te rozważania odniesiemy do twórczości czterech artystek związanych z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, UAM Poznań.
Jolanta Wdowczyk w ramach konfrontacji zaprezentuje dwie wystawy „Projektowanie sprzeciwu” i „Metromiraże”.

Dr Jolanta Wdowczyk (pseud. Jolanta WU), urodziła się w 1962 roku, w Kaliszu. W latach 1981–1986 studiowała w Instytucie Wychowania Artystycznego Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. W 1990 roku ukończyła studia podyplomowe w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.  Stopień naukowy doktora w dziedzinie sztuk plastycznych, w zakresie dyscypliny artystycznej grafika, uzyskała na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1998 roku. 

Od 1990 pracuje na Wydziale Pedagogiczno - Artystycznym UAM, najpierw jako asystent, a od roku 1999 jako adiunkt w Pracowni Grafiki Warsztatowej. Od 2007 roku samodzielnie prowadzi Pracownię Projektowania Graficznego. Jolanta Wdowczyk uprawia szeroko rozumianą grafikę, rysunek, tkaninę, fotografię i malarstwo pastelowe. Zajmuje się też projektowaniem wnętrz, czasami tworzy również scenografie, jest też pomysłodawczynią i organizatorką wielu interdyscyplinarnych projektów twórczych z udziałem studentów
Za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, otrzymała dwukrotnie, w latach 1995 i 2016, Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza.

Wróć