Byle nie o miłości. Piosenki Agnieszki Osieckiej

Nula Stankiewicz, Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński
14 lutego (środa) 2018 r.; godz. 18.00
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56
Bilety wstępu 20 złotych – bilety dostępne w siedzibie głównej Łaźni przy ul. Żeromskiego 56

Piosenki Osieckiej w wykonaniu pierwszej ligi polskich Artystów: Nula Stankiewicz – śpiew; Janusz Strobel – gitara, aranżacje; Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon. Pomiędzy piosenkami wyświetlone zostaną fragmenty filmów/wywiadów z udziałem Poetki. Całość pod patronatem fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i Radia Dla Ciebie.

Nula Stankiewicz i Janusz Strobel stworzyli recital o dość przewrotnym tytule: „Byle nie o miłości”
Koncert to wyjątkowy, bo choć Poetki nie ma z nami już od 20 lat – słuchacz ma wrażenie, że ona TU jest. Że prowadzi swój własny koncert, że nigdy od nas nie odeszła... A to wszystko za sprawą fragmentów wywiadów z Agnieszką Osiecką, które są wyświetlane pomiędzy utworami.
Filmiki te zostały z niezwykłą precyzja wybrane i wstawione dokładnie tam, gdzie być powinny. Budują one niesamowity klimat koncertu i są łącznikiem pomiędzy piosenkami – tymi znanymi, ale odmienionymi poprzez aranżacje jak i tymi, które są prawie nieznane, bo zostały znalezione przez Janusza Strobla w zakamarkach radiowych archiwów.

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje Poetki, ale także dla tych, którzy są ciekawi nowych, jazzowych interpretacji, nierzadko zaskakujących (przearanżowana piosenka Małgośka, sprawia, że publiczność po jej wysłuchaniu nagradza wykonawców owacjami na stojąco). Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. I Agnieszka Osiecka obecna w słowie, w muzyce, w obrazie i na fotografii. To więcej niż koncert...

O Nuli Stankiewicz: Każdy, kto choć raz zetknął się z tą Artystką wie, że jej znakiem rozpoznawczym jest łączenie poezji oraz jazzu. Liryzm i poetyckość, która w przypadku Nuli nie ma nic wspólnego z patetycznością, wspaniale współgra z muzyką tego rodzaju.Nula mówi o sobie: „Nie, nie jestem piosenkarką jazzową”, ale zawsze zaprasza do współpracy wybitnych przedstawicieli tego gatunku. Dotychczas współpracowała z Włodzimierzem Nahornym, Andrzejem Jagodzińskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Robertem Majewskim i wieloma innymi.
Artystka od kilkunastu lat na stałe współpracuje z Januszem Stroblem. Tworzą niesamowity duet: Ona - subtelna, klimatyczna, śpiewająca piękną barwą, znakomicie przekazująca sens śpiewanych utworów; On - wirtuoz gitary, komponujący piosenki, które tworzą katalog standardów polskiej klasyki gatunku.

Andrzej Jagodziński – ur. w Garbatce-Letnisko – polski pianista jazzowy z ogromnym dorobkiem, zasłużony dla kultury narodowej. Honorowy Obywatel gminy Garbatka-Letnisko, ostatni raz gościł w „Łaźni” jesienią 2012 r.

Wróć