BOGUMIŁ PODSTOLSKI - MALARSTWO

23 listopada (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do końca roku 2018
ul. Traugutta 31/33

Artysta urodzony w 1938 r. w Radomiu, gdzie uczył się i mieszkał do momentu wyjazdu na studia.Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Aleksandra Rafałowskiego i prof. Jana Cybisa. Uzyskał dyplom w 1965 roku. W latach 1965–1968 asystent w pracowni malarstwa Jana Cybisa. Twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Zmarł w 2017 roku.

Więcej...

Promocja płyty "DEDYKACJA"

28 grudnia o godz. 17.00, do Łaźni
ul. Żeromskiego 56

Płyta z muzyką klasyczną na skrzypce i fortepian, którą dedykujemy wybitnym polskim twórcą I połowy XX wieku, których życie zostało naznaczone piętnem wojny lub prześladowań. Z tego powodu żaden z ukazanych przez nas artystów nie miał okazji żyć w spokoju, rozwijać się i tworzyć. Ich muzyka, stojąca na światowym poziomie, często była niszczona, zapomniana bądź po prostu ukrywana przed światem. Stąd tak ważne jest aby ujrzała światło dzienne i to w 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Więcej...

Roboty budowlane w "Łaźni"

Informujemy, że w dniu 12 września 2018 r., rozpoczęły się 
„Roboty budowlane w zabytkowym budynku „Łaźni” Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii przy ul. Żeromskiego 56 w Radomiu”.

Więcej...

Nagranie płyty z muzyką klasyczną pt."Dedykacja"

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" od września 2018 roku realizuje projekt: Nagranie płyty z muzyką klasyczną pt."Dedykacja".

Na płycie znajdą się polskie utwory XX wieku na skrzypce i fortepian, kompozytorów, których twórczość naznaczona jest piętnem II wojny światowej bądź prześladowań, a którzy byli także często świadomie zapomniani w PRL-u (m.in.Karol Rathaus, Władysław Szpilman, Józef Koffler). Zostaną one wykonane przez wybitnych muzyków o dużym dorobku artystycznym, skrzypka Mateusza Strzeleckiego i pianistę Andrzeja Ślązaka.

Więcej...

Spotkanie z Julią Schewalie - Sculptured Paintings


28 listopada (środa) godz. 18.00

ul. Traugutta 31/33

Julia Schewalie urodzona w 1988 roku w Pawłodar w Kazachstanie to młoda, interdyscyplinarna artystka mieszkająca i pracująca na co dzień w Niemczech. Jest absolwentką Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Monachium. Swoją twórczość opiera przede wszystkim na balansowaniu pomiędzy pojęciem konstrukcji i dekonstruowania obrazu. Pracuje z materiałami takimi jak nylon, szkło akrylowe, cekiny, PCV, drewno nieustannie poszukując nowych rozwiązań.

Więcej...

Kinior & Sylvia. Flapart.

23 listopada (piątek) 2018; godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
wstęp wolny

Koncert Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego i Sylwii Nadgrodkiewicz. Osobowość artystyczna multiinstrumentalisty Włodzimierza Kiniora Kiniorskiego wyrosła z jazzu i do tej pory jest to silny element jego muzyki. Szybko zyskał uznanie w kraju wśród muzyków, publiczności i krytyków.

Więcej...

IV Dni Lwowa i Kresów Wschodnich.

Spotkanie z Karolem Bauerem oraz występ młodzieży z PSP im. J. Piłsudskiego w Potworowie
22 listopada (czwartek) 2018 roku, godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56

Na zakończenie tegorocznego maratonu wydarzeń kresowych odbywających się w „Łaźni”  będzie miało miejsce spotkanie autorskie  z panem inż. Karolem Bauerem, autorem najnowszej książki pt. „Było i jest”.

Więcej...

Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Architektura funkcjonalna”
20 listopada (wtorek) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Miasto – Masa – Maszyna. Wizje przyszłości miast”
13 listopada (wtorek) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

NIEFORMALNA GRUPA ARTYSTÓW SKŁAD DOCZEPIONY

13 października (sobota) 2018 r., godz. 17.00
wystawa czynna do 3 listopada 2018 r.
Łaźnia , ul. Żeromskiego 56

Kolejny raz  Łaźnia - RKŚTiG gościć będzie artystów prezentujących cyklicznie swe prace pod szyldem "Skład Doczepiony". Grupa ma charakter interdyscyplinarny, a jej szeregi współtworzą artyści z Sanoka, Radomia, Starachowic i Skaryszewa. Skład Doczepiony to różnorodność postaw twórczych charakteryzujących się indywidualną analizą przestrzeni życiowej i artystycznej. Tematyka prezentowanych prac nie jest w żaden sposób narzucona, a każdy z artystów porusza się w wypracowanej przez siebie stylistyce. Siła i wspólny mianownik ekspozycji zbudowane są więc w oparciu o ideę pewnego rodzaju kontrastu. Odmienny sposób postrzegania rzeczywistości oraz wielobiegunowa wrażliwość są w tym wypadku silnym spoiwem napędzanym chęcią kreacji i aktywności twórczej.

Więcej...

"Podróż w czasie" - jubileuszowa wystawa 20-lecia twórczości artystycznej Lidii Ziemińskiej

21 września (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 19 października 2018 r. 

ul.Traugutta 31/33

Na wystawie będzie można zobaczyć najnowszy cykl malarski "Nie płoszyć koloru", który powstał w ciągu ostatnich trzech miesięcy (czerwiec - sierpień) 2018 roku dla którego inspiracją były miniatury artystki: "Kartki z odzysku" powstałe kilka lat wcześniej. Oprócz niego eksponowane będą wybrane prace z ostatnich dwudziestu lat, obrazy i tkaniny unikatowe począwszy od fragmentu pracy dyplomowej artystki a skończywszy na małych formach tkackich, papierowych z lat ostatnich.

Więcej...

Koncert dla dzieci „Miauczy kotek”

11 października 2018 roku (czwartek) godz. 16.00
ul. Żeromskiego 56

Zapraszamy na koncert pieśni i piosenek dziecięcych polskich kompozytorów muzyki klasycznej. Przedstawimy i wspólnie z dziećmi wykonamy materiał wartościowy zarówno muzycznie, jak i tekstowo. Dowiemy się o czym śni kotek u Witolda Lutosławskiego, dlaczego kuka kukułka Zygmunta Noskowskiego i czego boi się derkacz według Marii Konopnickiej.

Więcej...

Pewność i Tajemnica. Łukasz Fałdrowicz

20 września (czwartek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 10 października 2018 r. 

Łaźnia ul.Żeromskiego 56

Urodzony w Iłży w roku 1989. Tytuł magistra sztuki otrzymał w roku 2013 na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu, wykonując praktyczną pracę magisterską pod kierownictwem prof. Apoloniusza Węgłowskiego. Jest twórczo aktywny w lokalnej społeczności rodzinnego miasta, uczestnicząc w różnego rodzaju przedsięwzięciach artystycznych. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, zorganizował 6 wystaw indywidualnych. Autor wielu dzieł monumentalnych zrealizowanych w przestrzeni publicznej. Jego prace znajdują się w różnych zakątkach Polski, a także poza granicami kraju: Chorwacja, Włochy, USA, Ukraina. W 2016 przyznano mu stypendium w postaci pracowni do pracy twórczej w Kamienicy Artystycznej na ulicy Rwańskiej 7 w Radomiu. Obecnie doktorant Instytutu Sztuk Pięknych na UJK w Kielcach.

Więcej...

Jan Kondrak – recital

5 października 2018 (piątek), 18.00,
ŁAŹNIA, Żeromskiego 56
wstęp wolny

I znów zapraszamy na niecodzienny koncert. Do Radomia ponownie zawita jeden z czołowych przedstawicieli nurtu piosenki artystycznej. Absolwent polonistyki w lubelskim UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów.

Więcej...

Życie jak ten liść... Recital Elżbiety Malecińskiej

22 września 2018 roku (sobota); godz. 17.00
„Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56

Stare i nowe utwory, które opowiadają o życiu: szukaniu szczęścia, miłości, zawiedzeniu, szukaniu Boga i dostrzeganiu Go w pięknie przyrody. Przemyślenia o życiu, przemijaniu... "(...) życie jak ten liść uniesiony w dal... raz opadnie bezwładnie, raz z wichurą gna..."

Więcej...

Radomska Orkiestra Wojskowa - koncert

21 września (piątek) 2018 roku, godz. 17.00
muszla koncertowa w parku Kościuszki

Orkiestra Wojskowa w Radomiu jest etatowym pododdziałem artystycznym Wojska Polskiego. Całokształtem działalności orkiestry kieruje Dowódca Orkiestry – Kapelmistrz, który podlega bezpośrednio Dowódcy Garnizonu Warszawa.
Orkiestra liczy 65 lat. Powstała w 1952 r. przy Oficerskiej Szkole Lotniczej 
nr 5 w Radomiu. Od początku swojej działalności związana jest z ziemią radomską i Siłami Powietrznymi. Jej założycielem, jak i pierwszym kapelmistrzem był major Helmut Golcz. Kolejnymi kapelmistrzami byli: kapitan Marian Maruszak, starszy chorąży Janusz Łaskarzewski. Obowiązki kapelmistrza pełnili także chorąży Krzysztof Sikorski oraz chorąży Łukasz Baranowski. Od roku 1998 funkcję tę pełni kapitan Sławomir Ćwiek.

Więcej...

Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Wiek pary i stali a rozwój miast”
18 września (wtorek) 2018 roku; godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

MILIONY MOŻLIWOŚCI

17 sierpnia (piątek) 2018 r., godz.18.00
wystawa czynna do 14 września
ul. Traugutta 31/33

Wystawa „Miliony możliwości” powstała z okazji pięciu lat rozmów o sztuce w ramach programu edukacyjnego Łaźni, od początku jego działalności w 2013 roku. W tym czasie, wokół poruszanych zagadnień, pojawiło się wiele pytań skierowanych przez kuratora programu do zaproszonych gości i publiczności, jak również zadawanych przez publiczność.

Więcej...

Radom Fashion Show 2018

Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych zaprasza do udziału w kolejnej edycji konkursu.

Zgłoszenia przyjmujemy do 30 lipca 2018 r. 

Więcej...

"STOP zaśmiecaniu Lasów" - ogólnopolska wystawa rysunku satyrycznego

13 lipca (piątek) 2018 r., godz. 18.00 | wystawa czynna do 3 sierpnia 2018 r.

Łaźnia ul. Żeromskiego 56

Słowo od karykaturzystów
Karykaturzyści są artystami wyczulonymi na problematykę społeczną. Naszą bronią jest śmiech. Negatywne zjawiska pokazane w „krzywym zwierciadle” stają się bardziej widoczne, dzięki czemu silniej oddziaływując na świadomość, przełamują znieczulenie. Obserwując wysiłki gospodarzy leśnych ostępów w walce o czyste lasy postanowiliśmy wesprzeć ich w tym działaniu.

Więcej...

POLSKO-SŁOWACKA wystawa fotografii

20 lipca (piątek) 2018 r., godz. 18:00
wystawa czynna do 10 sierpnia
ul. Traugutta 31/33

kuratorzy wystawy: Małgorzata Strzelec, Stanisław Zbigniew Kamieński

Więcej...

SZTUKA MEDIÓW

22 czerwca (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 15 lipca 2018 r.
ul. Traugutta 31/33

Na wystawie zaprezentowane zostaną prace studentów i pracowników Katedry Mediów Cyfrowych i Struktur Przestrzennych Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu.

Więcej...

SEBASTIAN KLOCHOWICZ - OUT OF CONTEXT / WYJĘTE Z KONTEKSTU

15 czerwca (piątek) 2018 r. godz. 18.00

wystawa czynna do: 6 lipca 2018 r.
ul. Żeromskiego 56

Zestaw 20 fotografii prezentowanych podczas wystawy jest kolejną odsłoną projektu „Wyjęte z kontekstu”, który miał swoją premierę podczas wystawy „FOTOGENY” prezentowanej
w MCSW „Elektrownia”. Tematem prac są fragmenty architektury miejskiej wraz z funkcjonującymi w niej „artefaktami”. Prace prezentują rozsypany obraz rzeczywistości widziany oczyma artysty. Pozornie chaotyczne zlepki widoków układają się w obrazkową historię relacji pomiędzy infrastrukturą miejską a środowiskiem naturalnym cywilizacji technologiczno - konsumpcyjnej XXI wieku.
Metody pracy artysty łączą tradycyjne narzędzia foto-chemiczne z technikami cyfrowymi. Stosowane zabiegi formalne mają na celu zmianę właściwości struktury obrazu.

Więcej...

Nominowani do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2017 rok

11 czerwca 2018 r. komisja konkursowa obradująca pod przewodnictwem Pana Karola Semika, Wiceprezydenta Miasta Radomia, wyłoniła trójkę nominowanych do Radomskiej Nagrody Kulturalnej za 2017 rok. Jedna osoba z tego zacnego grona jest Laureatem. Ogłoszenie zwycięzcy nastąpi 24 czerwca około 16.45, przed koncertem na placu Corazziego. Zwycięzca otrzyma nagrodę finansową ufundowaną przez Galerię Słoneczną oraz statuetkę z brązu autorstwa artysty rzeźbiarza Jarosława Pajka.

Więcej...

JOLANTA WDOWCZYK 
„Od protestu do kontemplacji”

wystawa z cyklu Pracownie - Konfrontacje
25 maja (piątek) 2018 r. godz. 17.00

wystawa czynna do: 15 czerwca 2018 r.

ul. Traugutta 31/33

Czwarta edycja twórczych spotkań i poszukiwań w ramach wyżej wspomnianego cyklu. Tegoroczne wystawy skupią uwagę na materii, formie i idei, ich ważności w dziele sztuki. Te rozważania odniesiemy do twórczości czterech artystek związanych z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, UAM Poznań.
Jolanta Wdowczyk w ramach konfrontacji zaprezentuje dwie wystawy „Projektowanie sprzeciwu” i „Metromiraże”.

Więcej...

AGNIESZKA GODSZLING - Tkaniny

Wystawa z cyklu Pracownie - Konfrontacje
25 maja 2018 r. (piątek) godz. 18.00
wystawa czynna do: 8 czerwca 2018 r.
ul. Żeromskiego 56

Czwarta edycja twórczych spotkań i poszukiwań w ramach wyżej wspomnianego cyklu. Tegoroczne wystawy skupią uwagę na materii, formie i idei, ich ważności w dziele sztuki. Te rozważania odniesiemy do twórczości czterech artystek związanych z Wydziałem Pedagogiczno-Artystycznym w Kaliszu, UAM Poznań.

Więcej...

Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Wiek pary i stali a rozwój miast”

12 czerwca (wtorek) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

Izabela Rudzka - Czas i jego przekazy | Katarzyna Maniewska - Malarstwo

27 kwietnia (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 18 maja 2018 r. 
ul.Traugutta 31/33
Wystawa z cyklu Pracownie - Konfrontacje

To już czwarta edycja twórczych spotkań i poszukiwań w ramach wyżej wspomnianego cyklu. Tegoroczne wystawy skupią uwagę na materii, formie i idei, ich ważności w dziele sztuki. Te rozważania odniesiemy do twórczości czterech artystek związa nych z Wydziałem Pedagogiczno - Artystycznym w Kaliszu, UAM Poznań.

Więcej...

Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Rozwój kultury mieszczańskiej. Późne średniowiecze i czasy nowożytne”
23 maja (środa) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

NOC MUZEÓW - POLE DO POPISU

NOC MUZEÓW - POLE DO POPISU
STARTUJEMY 19 MAJA OD GODZ. 18.00,
ul. Traugutta 31/33

Działanie aktywizujące odbiorców. Każdy może przetworzyć znane dzieło sztuki. Działanie popularyzuje ustawę o prawach autorskich dotyczących wykorzystywania reprodukcji dzieł sztuki, po 70 latach od śmierci autorów. W nawiązaniu do akcji MoMA – Museum of Modern Arts o rozpowszechnianiu dzieł sztuki.

Więcej...

XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję „ŁAŹNIA”

11, 12, 13 maja (piątek, sobota, niedziela) 2018
ul. Żeromskiego 56 oraz ul. 25 Czerwca 70

W tym roku – nietypowo – w ramach turnieju nie odbędzie się konkurs wykonawczy. Skupimy się bowiem na świętowaniu wspaniałego jubileuszu. Proponujemy zestaw koncertów dobrany stosownie do okazji. W piątek i w niedzielę przypomnimy znanych radomian, których droga kariery związana była niewątpliwie z historią radomskiego Turnieju. W sobotę biletowany koncert klasyka gatunku Stanisława Sojki (bilety dostępne od 7 maja w Łaźni przy Żeromskiego 56). Gala jubileuszowa w Zespole Szkół Muzycznych z dodatkowymi elementami jak promocja publikacji Jana Poprawy czy tradycyjny tort jubileuszowy. Patronat nad imprezą objęli Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydent Miasta Radomia.

Więcej...

ZA FASADĄ CODZIENNOŚCI, ZYGMUNT DROŃSKI. FINISAŻ WYSTAWY ORAZ KONCERT JOANNY DOVE


14 maja (poniedziałek) 2018 r., godz. 18.00
Łaźnia, ul.Żeromskiego 56 

Joanna Gołombiewska urodziła się na Warmii w 1989 r. Jako wokalistka zadebiutowała w wieku trzynastu lat. Obecnie występująca pod pseudonimem Joanna Dove, inspiracje czerpie z życia, emocji oraz interakcji z muzykami.

Więcej...

Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Antyczne miasto”
24 kwietnia (wtorek) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

TRZY WYMIARY GRAFIKI

Wystawa czynna od 23 marca 2018 r.
Finisaż wystawy - 20 kwietnia (piątek) 2018 r., godz. 18.00

ul. Traugutta 31/33

Współczesna grafika wyzwala się z przypisanej jej tradycyjnie dwuwymiarowości sprowadzającej ją do płaszczyzny papieru, na której została wydrukowana. Coraz częściej łączy się odbitkę z matrycą stawiając między nimi znak równości w znaczeniu plastycznym. Matryce graficzne niegdyś po spełnieniu swojego „obowiązku” stawiano 
w kącie pracowni, układano na półkach, gdzie latami gromadziły warstwy kurzu, zawadzały i zabierały miejsce. Teraz prezentowane są na wystawach w galerii, razem z odbitkami lub nawet obywają się bez nich, pokazując ostentacyjnie swoje wyzwolenie. Drewniane klocki drzeworytu, blachy akwafortowe, płyty pilśniowe i linoleum układają się 
w formy przestrzenne, stając się dopełnieniem albo zaprzeczeniem odbitki.

Więcej...

JÓZEF MACHAŁA - MALARSTWO

16 marca (piątek) 2018 r., godz. 17.00
wystawa czynna do 6 kwietnia 2018 r.
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Józef Machała urodził się w 1955 r. w Wólce Pełkińskiej. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę, pastel, rysunek. Interesuje go głównie dzika przyroda oraz stara, już niemal nieistniejąca wieś polska z przełomu XIX i XX w. Ma na koncie liczne wystawy głównie na terenie Podkarpacia.

Więcej...

Oleś Brothers & Christopher Dell - GÓRECKI AHEAD

6 kwietnia 2018, godz. 18.00
WSTĘP WOLNY
ul. Żeromskiego 56

Zapraszamy na kolejne już, zorganizowane z inicjatywy radomskiej „Łaźni”, spotkanie z artystycznymi żywiołami inspirującymi Braci Olesiów i ich współpracowników scenicznych. Tym razem będzie to radomska premiera projektu GÓRECKI AHEAD. To całkowicie odmienne i nowatorskie ukazanie muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. Bracia Oleś i ich gość Christopher Dell, przedstawiają kompozytora w zupełnie nowym, jazzowym kontekście, ukazując jego muzykę z zaskakującej perspektywy muzyków improwizujących. Ta swoistego rodzaju aktualizacja jego twórczości, ukazuje jej żywotność i podatność na muzyczne alteracje. 

Więcej...

Usłyszeć taniec - Irlandia. Koncert, widowisko.

17 marca (sobota) 2018; godz.18.00
ul. Żeromskiego 56

Propozycja „Łaźni” na dzień Św. Patryka, patrona Irlandii, kraju pogodnych, otwartych ludzi, bogatej kultury i wspaniałych krajobrazów. Widowisko IRLANDIA to barwna podróż przez kulturę muzyczną i taneczną zielonej wyspy, od zamierzchłej przeszłości po współczesną tradycję tworzoną przez młode pokolenie Irlandczyków.

Więcej...

Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Dom południowy” w kulturach Morza Śródziemnego
14 marca (środa) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

KOLOR i PRZESTRZEŃ - Olga Skorża

23 lutego (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 9 marca 
Łaźnia ul.Żeromskiego 56

Olga Skorża urodziła się w 1990 R. w Radomiu. W latach 2003–2009 uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Radomiu (kierunek techniki rzeźbiarskie). W roku 2014 ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego. Obecnie stypendystka pracowni artystycznej w kamienicy przy ul. Rwańskiej 7. 

Więcej...

Mountain Lakes - koncert

9 marca (piątek) 2018, godz. 18.00,
ul. Żeromskiego 56

Mountain Lakes to polsko-brytyjskie trio grające muzykę elektroniczną, w którego skład wchodzą: Wayne Hood (syntezatory, beaty), Joanna Cisowska (wokal) i Kuba Bujakowski (gitara). Historia zespołu sięga 2013 roku, kiedy Wayne opuścił Anglię, by przemierzywszy Europę zamieszkać w Warszawie.

Więcej...

Świat w obrazie. W stulecie urodzin Andrew Wyeth'a (1917–2017)

100 szkicowników, 100 artystów.
Projekt poświęcony twórczości Andrew Wyeth'a.
ŚWIAT W OBRAZIE

9 lutego (piątek) 2018 r.
godz. 16.00 WYKŁAD

godz. 18.00 WERNISAŻ
Łaźnia, ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 23 lutego 2018 r.

Wydrukowano 100 szkicowników i rozdano je artystom w Polsce i za granicą, którzy zapełnili je swoimi pracami, inspirując się jednym obrazem: "Świat Krystyny" Andrew Wyetha.
Autorka projektu jest Izabela Biela, zaangażowała do udziału wielu twórców. Poza szkicownikami powstały również kolaże, rysunki i filmy w ramach warsztatów skierowanych dla studentów, pod okiem Prof. Zbigniewa Bajka.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy oraz wykład w ramach tego projektu.

Więcej...

AKCJA - FIGURACJA z cyklu: Pracownie - Konfrontacje

21 lutego (środa) 2018 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56

Spotkanie promujące wydawnictwo podsumowujące wystawę Łukasza Rudeckiego i Dominika Wdowskiego z cyklu „Pracownie - Konfrontacje” (wrzesień - październik 2017)

OPRAWA MUZYCZNA SPOTKANIA: MIJAGI

Więcej...

Popularne problemy ze sztuką współczesną

Temat spotkania: „Perspektywy przyszłości”
19 lutego (poniedziałek) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Ostatnie spotkanie podsumowujące dwuletni cykl spotkań z dr. Kazimierzem M. Łyszczem, wykładowcą Wydziału Sztuki UTH w Radomiu.
Mile widziane aktywne uczestnictwo w dyskusji.
Spotkanie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Więcej...

ARCHITEKTURA SAKRALNA RADOMIA I NIE TYLKO. Akwarele Zbigniewa Jana Rutkowskiego.

2 lutego (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 16 lutego 2018 r.
ul. Żeromskiego 56

Zbigniew Jan Rutkowski – malarz, akwarelista z 49 letnim doświadczeniem w malarstwie. Urodził się w Radomiu 1952 r., jest absolwentem Szkoły Plastycznej prowadzonej wówczas przez Wacława Dobrowolskiego. Ukończył z wyróżnieniem kurs II stopnia w Państwowym Ognisku Plastycznym. Ma na swoim koncie udział w wielu plenerach i wystawach, m.in. w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Jest m.in. autorem 14 stacji „Drogi Krzyżowej” wg Józefa Mehoffera do kościoła pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Radomiu na Osiedlu Akademickim...

Więcej...

Byle nie o miłości. Piosenki Agnieszki Osieckiej

Nula Stankiewicz, Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński
14 lutego (środa) 2018 r.; godz. 18.00
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Bilety wstępu 20 złotych – bilety dostępne w siedzibie głównej Łaźni przy ul. Żeromskiego 56

Piosenki Osieckiej w wykonaniu pierwszej ligi polskich Artystów: Nula Stankiewicz – śpiew; Janusz Strobel – gitara, aranżacje; Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon. Pomiędzy piosenkami wyświetlone zostaną fragmenty filmów/wywiadów z udziałem Poetki. Całość pod patronatem fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i Radia Dla Ciebie.

Więcej...

ZA-TOR 2017 - MIĘDZYUCZELNIANE WARSZTATY PLENEROWE


12 stycznia (piątek) 2018 r., godz. 18:00,
wystawa czynna do 2 lutego 2018 r.,
ul. Traugutta 31/33

Wystawa podsumowująca Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe, które odbyły się w maju 2017 r. w Zatorze. W warsztatach wzięli udział studenci i wykładowcy: Katedry Sztuk Pięknych Wydziału KiRDS ASP w Krakowie, Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Pracowni Malarstwa nr 3 Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu... 

Więcej...

Popularne problemy ze sztuką współczesną

Temat spotkania: "Czy sztuka jest wyrazicielką wolności? Koncepty i strategie rozszerzania artystycznej autonomii."

15 stycznia (poniedziałek) 2018 r., godz. 18.00 
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Sztuką może być obecnie wszystko, zatem jak się w takim świecie nie zagubić? Cykl gościnnych spotkań z dr. Kazimierzem M. Łyszczem, wykładowcą Wydziału Sztuki UTH w Radomiu. Spotkanie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Mile widziane aktywne uczestnictwo w dyskusji.

Więcej...

Spotkanie z artystą Taki Myk

10 stycznia (środa) 2018 r., godz. 18.00
siedziba „Łaźni”, ul. Żeromskiego 56

Taki Myk swoją przygodę z graffiti rozpoczął w 1995 roku. Zaczynał od klasycznego writingu, jednak z czasem najbliższa stała się dla niego technika szablonu. Obecnie w swojej twórczości porusza głównie temat wpływu ludzkości na środowisko. Jest również organizatorem wielu wydarzeń o tematyce około street art’owej, w tym pomysłodawcą i głównym organizatorem Szablon Dżemu – święta techniki szablonu. Od wielu lat prowadzi również zajęcia i warsztaty związane z szeroko rozumianą sztuką ulicy, graffiti i sitodrukiem.

Zdarzenie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Więcej...