Warsztaty i spotkanie z artystką DIANNĄ COHEN

warsztaty: 23 marca (czwartek) 2017 r., godz. 12.00, ul. Traugutta 31/33
spotkanie: 23 marca (czwartek) 2017 r., godz. 18.00, ul. Żeromskiego 56

23 marca (czwartek) w Łaźni będziemy gościć amerykańską artystkę wizualną oraz aktywistkę na rzecz ochrony środowiska - Dianne Cohen.
O godz. 12.00 odbędą się warsztaty z artystką, podczas, których nasz gość opowie o swoich działaniach w ramach przynależności do tzw. Plastic Pollution Coalition (więcej info. na temat organizacji oraz samej artystki znajdziecie tutaj: www. plasticpollutioncoalition.org)

Informacje dotyczące warsztatów:
Będzie to spotkanie edukacyjne, na które zapraszamy osoby, które są zaangażowani w poniższe tematy:

- ochrona środowiska 

- szkodliwość plastiku

- sztuka współczesna, plastik jako materiał artystyczny

- recykling

- organizacje pozarządowe wspierające ochronę środowiska

Poszukujemy osób aktywnych, które chętnie wezmą udział w warsztatach i dyskusji z artystką. Zależy nam na zebraniu grupy, która jest rzeczywiście zainteresowana tematem i której znajomość j. angielskiego pozwoli w pełni skorzystać ze spotkania.
Tym samym zapraszamy do rejestracji 3 osobowe grupy. Na zgłoszenia czekamy do 21 marca (wtorek) do godz. 12. W celu rejestracji prosimy o wysłanie e-maila na adres: library.acradom@gmail.com W temacie należy wpisać; plastic pollution, a w treści wiadomości podać: nazwisko i imię oraz swój wiek. Na spotkanie zapraszamy jedynie tych, którzy dostaną od nas e-mailowe potwierdzenie rejestracji. Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Przed warsztatami zarejestrowane grupy otrzymają od nas pakiet informacji, które posłużą przygotowaniu do spotkania.
Wstępne info na temat ugrupowania, które reprezentuje artystka:
About the coalition: The Plastic Pollution Coalition mission is to stop plastic pollution and its toxic impact on humans, animals, and the environment. PPC was founded in 2009 as a platform to amplify a common message through strategic planning and communication. Our more than 500 member organizations and a growing coalition of individuals seek to increase understanding of the plastic pollution problem and to find sustainable solutions. We aim to empower more people and organizations to take action to stop plastic pollution and to live plastic-free.

Warsztaty w ramach wydarzenia organizowanego przez Ambasadę USA w Warszawie i American Corner Radom.

23 marca (czwartek) 2017 r., godz. 12.00, ul. Traugutta 31/33 (warsztaty w języku angielskim)

 

Spotkanie z artystką Dianną Cohen
Dianna Cohen to amerykańska artystka i aktywistka na rzecz ochrony środowiska, absolwentka University of California w Los Angeles, zajmująca się sztuką recyklingu. Działa w ramach przynależności do Plastic Pollution Coalition. Pracuje głównie w oparciu o materiał, którym są plastikowe worki. Plastik jest elastycznym tworzywem, który artystka tnie jak papier, a następnie zszywa niczym tkaninę, konstruując kolorowe, pogniecione i błyszczące obrazy zawieszone na ścianach. Ostatnie prace Dianny Cohen coraz bardziej przypominają jednak rzeźby. Relacja plastikowych worków z logo korporacji w odniesieniu do komercyjnej kultury i świata reklam jest nieunikniona i stanowi nieodłączny element prac Cohen. Często te loga decydują o kompozycji prac artystki.

23 marca (czwartek) 2017 r., godz. 18.00, ul. Żeromskiego 56 (spotkanie tłumaczone na język polski)

Wróć