PAULINA DRÓŻDŻ / DAGMARA ERDMAN - grafika

3 listopada (piątek) 2017 r., godz. 18:00
wystawa czynna do 30 listopada
ul. Żeromskiego 56

Wystawa prac dyplomowych wykonanych w ramach prac licencjackich w pracowni grafiki warsztatowej Wydziału Sztuki UTH w Radomiu. Wystawa prezentuje prace dwóch autorek: Pauliny Dróżdż i Dagmary Erdman, wykonane w technice akwaforty i akwatinty, pod kierunkiem dr Katarzyny Pietrzak.

Paulina Dróżdż prezentuje zestawy grafik - PORTRETY - oraz grafiki z serii TWARZE. Grafiki są wykonane w technice suchorytu (prace dyplomowe) oraz w linorycie i offsecie (seria TWARZY). W grafikach posługuje się widocznym światłocieniem i przedstawia postaci w chwili skupienia, kontemplacji podczas wykonywania jakiejś czynności (prace dyplomowe). Seria TWARZY jest wstępem do prac dyplomowych i inspiracją do ich stworzenia.

Dagmara Erdman prezentuje zestawy grafik pod wspólnym tytułem (Z)Biegiem. Indywidualnie wybrana tematyka prac jest inspirowana biegiem czasu, którego zęby bezlitośnie wgryzają się w architekturę Starego Miasta Radomia. Rozpadające się kamienice, odseparowane są od otoczenia jednocześnie wpływają na przestrzeń wzbudzając najczęściej niechęć. Przeciętny obserwator biegiem przechodzi obok nie zwracając uwagi na postępującą destrukcję. Autorka prac zainspirowana przemijaniem tych form utrwaliła te chwile tworząc swoiste obrazy, które mają na celu zatrzymać obserwatora i pozwolić mu na chwilę refleksji. Wpleciona geometria jest pękającą osnową rzeczywistości, uświadamiającą, iż wszystko co mija daje przestrzeń dla czegoś nowego.

Kurator wystawy: dr Katarzyna Pietrzak.

Wróć