ŁUKASZ RUDECKI - MALARSTWO

Druga część wystawy z cyklu „PRACOWNIE - KONFRONTACJE”
29 września (piątek) 2017 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 13 października,

ul. Traugutta 31/33

W tegorocznej edycji cyklicznej wystawy prezentujemy twórczość młodych, radomskich artystów: Dominika Wdowskiego i Łukasza Rudeckiego.

Łukasz Rudecki urodził się w 1979 roku w Radomiu. Absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej (obecnie Wydział Sztuki UTH w Radomiu). Uzyskał dyplom z Malarstwa w Pracowni prof. Aleksandra Olszewskiego, aneks z Grafiki Warsztatowej w Pracowni prof. Krzysztofa Wyznera. Zrealizował dwanaście wystaw indywidualnych (Kielce, Radom, Siedlce, Szczecin, Łódź, Magdeburg, Warszawa). Uczestniczył w ok. 70 wystawach zbiorowych (m.in. Berlin, Częstochowa, Koszyce, Toruń, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Zakopane), na których był trzykrotnie nagradzany.

W roku 2009 po obronie rozprawy N-FIGURY. Konkret, aluzja, symbol w moim malarstwie otrzymał tytuł doktora sztuk plastycznych. Obecnie jest zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Malarstwa i Rysunku na Wydziale Sztuki UTH w Radomiu.

Świat malarstwa to dla mnie przestrzeń kompletna. Pojmuję ją jako istotną część siebie samego. Element niezbędny do normalnego funkcjonowania. Rzeczywistość postrzegam jako malarski obiekt. To ważna część mojej pracy - kolekcjonować w pamięci, kształty, kolory, by następnie zapisywać je w postaci szkicu malarskiego. Ewolucja towarzysząca powstawaniu kolejnych zapisów to cenne doświadczenie w kształtowaniu oryginalnego koloru oraz formy malarskiej.
Buduję, dekonstruuję, pokazuję, zacieram ślady. Każdy etap jest rodzajem notatki danej chwili związanej z przeżyciem.
Choć główny temat związany jest zawsze z człowiekiem, moje malarstwo to w zasadzie swoisty autoportret wewnętrzny.

Wróć