DOMINIK WDOWSKI - RZEŹBA, RYSUNEK

Pierwsza część wystawy z cyklu „PRACOWNIE - KONFRONTACJE”
15 września (piątek) 2017 r., godz. 17:30
wystawa czynna do 26 września,
ul. Traugutta 31/33

W tegorocznej edycji cyklicznej wystawy zaprezentujemy twórczość młodych, radomskich artystów: Dominika Wdowskiego i Łukasza Rudeckiego. Wystawa składa się z dwóch części.

Dominik Wdowski urodził się w Radomiu, gdzie ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych. Studiował na wydziale rzeźby warszawskiej ASP; dyplom obronił w 2004 roku. Poza twórczością autorską realizuje zlecenia komercyjne w przestrzeni publicznej w kraju i zagranicą. W swojej twórczości skupia się na człowieku, starając się poprzez interpretację figury ukazać spektrum uczuć, żywotnych problemów i zmagań ludzkości.

Jestem rzeźbiarzem. Zajmuję się rzeźbą figuratywną – według mnie to temat wciąż nie wyczerpany, pełen inspiracji. Chciałbym by moje rzeźby budziły emocje i refleksje, by zachwycały kompozycją, ruchem, szczegółem, a także by docierały do głębi serc odbiorców. Bardzo się staram, by tak było... A czym są dla mnie? Wiem o nich na pewno to, że są prawdziwe, bo nie potrafiłbym okłamywać samego siebie. Jestem rzeźbiarzem. Lubię tak o sobie myśleć. To mój zawód i powołanie i mam nadzieję, że będę je mógł realizować do końca życia.

Wróć