ARTIFICIAL – wystawa Sabiny Twardowskiej

18 sierpnia (piątek) 2017 r., godz. 18:00
wystawa czynna do 1 września 2017 r.

Łaźnia, ul. Żeromskiego 56  

Wystawa prac Sabiny Twardowskiej złożona z jej najnowszych obrazów, rysunków i prac graficznych. Inspiracją do powstania tej wystawy są jak zwykle obserwacje otaczającej artystkę rzeczywistości, zarówno te odnoszące się do jej osobistego życia, jak i te, które mają dużo szersze spektrum.  
Treści, które artystka absorbuje ze świata polityki, telewizji i obszaru internetu zdają się być coraz bardziej miałkie lub wypaczone, a to rzutuje na kondycję relacji międzyludzkich, do których przenosi się jakiś fragment tego absorbowanego, skrzywionego świata. W poszukiwaniu dystansu i równowagi  artystka zwraca się ku sztuce i ironii. Niestety dystans, który lubi utrzymywać, zmniejsza się. Następuje zmęczenie materiału.

Wystawa ARTIFICIAL jest wynikiem tego zmęczenia, co widać w jej pracach, niby lekkich, dowcipnych, a jednak naładowanych spora dawką frustracji i gniewu.
Artystka zajmująca się głównie malarstwem, rysunkiem i projektowaniem graficznym - tworzeniem ilustracji i plakatów. Jej sztuka powstaje w oparciu o szeroko pojętą popkulturę. Sabina czerpie inspiracje z polityki, telewizji i literatury. Często sięga po typografię i cytaty.

Twórczość Sabiny Twardowskiej to humorystyczny, często w krzywym zwierciadle, obraz rzeczywistości, w której artystka żyje.  


W 2008 roku obroniła dyplom z wyróżnieniem dziekańskim w pracowniach prof. Krzysztofa Wachowiaka (Malarstwo), prof. Ryszarda Sekuły (Rysunek) i prof. Mieczysława Wasilewskiego (Plakat na Wydziale Grafiki), za który również dostała Nagrodę im. Józefa Szajny.


W 2012 ukończyła podyplomowe studia Grafiki Komputerowej i Multimedialnej w Warszawie. Obecnie studentka doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Prowadzi Pracownie Ilustracji, Plakatu i Projektowania Graficznego w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Współtworzy stowarzyszenie artystyczne „Front Sztuki”.  
Na co dzień działa w Kamienicy Artystycznej TA3 na warszawskiej Ochocie.  
Jej prace znajdują się w kolekcji współczesnego malarstwa Polish Art Collection.

Wróć