Doroczna wystawa 2016 Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Twórców Regionu Radomskiego

9 grudnia (piątek) 2016 r., godz. 18:00
wystawa czynna do 31 grudnia
ul. Żeromskiego 56

W wystawie zaprezentowanych będzie prawie 40 prac 26 autorów. Fotografie łączy jedynie rok wykonania, ich tematyka odzwierciedla zainteresowania oraz punkty widzenia, którymi autorzy opisują otaczającą ich rzeczywistość. Zestaw prezentuje prace wykonane w różnych technikach fotograficznych: cyfrowych, foto – chemicznych oraz w technice szlachetnej (Guma).

Więcej...

Pass your matura with flying colors/Zdaj maturę celująco

American Corner zaprasza na cykl zajęć językowych prowadzonych przez native speakers. Zajęcia z cyklu PASS YOUR MATURA WITH FLYING COLORS/ZDAJ MATURĘ CELUJĄCO są przeznaczone głównie dla tegorocznych maturzystów, ale także dla wszystkich, którzy chcą popracować nas swoim j. angielskim.

Więcej...

Wieczór wigilijny z grupą poetycką „Eliksir”

15 grudnia (czwartek) 2016 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56

Grupa Eliksir zaprasza sympatyków poezji i wspólnego kolędowania na niezapomniany wieczór wigilijny. Wiersze o tematyce bożonarodzeniowej prezentować będą: Grażyna Cieślik, Zofia Falkiewicz, Anna Łęcka, Maria Sotowicz. Świąteczną, rodzinną atmosferę dopełnią kolędy śpiewane przez zaproszonych gości.

Więcej...

Monodram Wojciecha Tremiszewskiego „Adama Mickiewicza. Liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej”

13 grudnia (wtorek) 2016 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56

Monodram w wykonaniu Wojciecha Tremiszewskiego „Adama Mickiewicza liryczna próba odnalezienia się w branży rozrywkowej, czyli Mickiewicz reaktywacja” Opowieść o Adamie Mickiewiczu, który dogaduje się z Bogiem i schodzi na padół narodowy, by ponownie spróbować swych sił jako drogowskaz duchowy Polaków.

Więcej...

Sztuka młodych szuka

18 listopada (piątek) 2016r., godz.18.00
wystawa czynna do 10 grudnia 2016 r.
Galeria ul.Traugutta 31/33

Interdyscyplinarna wystawa studentów i absolwentów Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im.K.Pułaskiego w Radomiu. Sztuka Młodych Szuka to z założenia cykliczny projekt prezentujący dokonania młodych twórców w szerokim zakresie malarstwa, rysunku, grafiki, rzeźby, fotografii i innych działań.

Więcej...

Uszba Południowa 4710m npm

24 listopada (czwartek) 2016 r., godz. 18:00
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Jeśli chcemy znaleźć miejsce niezdeptane przez ludzkie stopy, poczuć piękno i potęgę natury, poznać własne słabości, gdzie problemy tego świata stają na drugim miejscu, a nagrodą za zaufanie do zespołu i walkę z samym sobą jest wejście na szczyt najpiękniejszej i najtrudniejszej góry Kaukazu to, to miejsce nazywa się Uszba.

Więcej...

Barbara Polakowska - jubileusz 35-lecia pracy twórczej


4 listopada (piątek) 2016 r., godz. 18:00,
wystawa czynna do 23 listopada 2016 r.
ul. Żeromskiego 56

Wystawa Jubileuszowa Barbary Polakowskiej nie stanowi podsumowania Jej dokonań twórczych, jest czasem wejścia w nowy etap tworzenia. Tworzenia obrazów świadomego wykorzystania doświadczeń i wiedzy z zakresu historii sztuki i malarstwa.

Więcej...