Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję

Flagowa impreza „Łaźni” jest jedną z ważniejszych imprez stanowiących wizytówkę Radomia na mapie kulturalnej kraju. W realiach radomskich jest to wydarzenie plasujące się w absolutnej czołówce wieloletnich, odbywających się nieprzerwanie i starających się utrzymać odpowiednio wysoki poziom, radomskich imprez cyklicznych. (Prawdopodobnie najdłuższym stażem legitymuje się Radomska Wiosna Literacka, w 2012 organizowana po raz 35.).

Więcej...

Krótka historia Radomskiego Festiwalu Jazzowego

Niemal równo 55 lat temu w sierpniu 1956 roku odbył się w Sopocie I Ogólnopolski Festiwal Muzyki Jazzowej. Niektórzy publicyści uznają ten fakt za umowną datę zaistnienia jazzu w Polsce. Wybitny, nieżyjący kompozytor jazzowy i muzykolog – Andrzej Trzaskowski – głosił pogląd, że za datę graniczną świadomego grania jazzu w Polsce należałoby uznać powstanie zespołu Melomani w 1954 roku.

Więcej...

Radom Fashion Show

Ogólnopolski Konkurs dla Projektantów mody, ubioru, galanterii i obuwia, który jest samodzielną imprezą prezentującą możliwości twórcze debiutujących twórców. Adresowany jest do projektantów, przedstawiających kolekcje autorskie, nie wdrożone do produkcji masowej. To jeden z prestiżowych konkursów w Polsce, który zainicjowaliśmy w roku 2012 i już po pierwszej edycji zyskaliśmy bardzo dobry odbiór w środowisku oraz partnerstwo Międzynarodowych Targów Poznańskich Mody Fashion Fair, jak również patronat branżowych pism ogólnopolskich. Od początku powstania głównym organizatorem konkursu jest Łaźnia – Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, zaś Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Radomia.

Więcej...