AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet

Trwa AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - pilotażowy projekt American Corner Radom realizowany wspólnie z Ambasadą USA na terenie Radomia. 
 
W trakcie wieloetapowej rekrutacji, komisja składająca się z przedstawicieli Ambasady USA w Warszawie, American Corner Radom oraz trenerów biznesu wyłoniła 31 uczestniczek oraz jedną wolną słuchaczkę (*bez prawa ubiegania się o grant). Panie biorące udział w inicjatywie reprezentują rozmaite branże: beauty, aranżacja wnętrz, sektor artystyczny, produkcja medialna, edukacja, inne usługi. 
 
Uczestniczki od kwietnia pracują pod okiem profesjonalnych trenerów biznesu nad zwiększeniem kompetencji przydatnych w biznesie. Umiejętności twarde, modele biznesowe, schematy i szczegółowa praca nad biznes planami to główne tematy omawiane podczas 13 obowiązkowych modułów szkoleniowych. Wszystko to w oparciu o internetowy kurs przygotowany przez Amerykański Departament Stanu - DREAM BUILDER.
 
Kobiety biorące udział w #aweinPoland mają do wyboru także dodatkowe szkolenia, wizyty studyjne,  warsztaty i webinary dotyczące: szeroko rozumianych kompetencji miękkich, wystąpień publicznych czy promocji biznesu, w tym promocji na social mediach. Organizatorzy kładą nacisk na sieciowanie między uczestniczkami i stwarzają wiele okazji do poznawania rozmaitych przedsiębiorstw/działalności od podszewki. 
 
Program AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet na ostatniej prostej. Już wkrótce dowiemy się kto otrzyma mini granty ufundowany przez organizatorów, który ma na celu przybliżenie do wcielenia biznesowego pomysłu w życie.
 
Trzymamy kciuki za uczestniczki. Już wkrótce poznamy wyniki programu.
 
Dla przypomnienia: 
 
Co to jest AWE?
AWE (*polska nazwa Akademia Przedsiębiorczych Kobiet) to inicjatywa Białego Domu realizowana przez Departament Stanu USA, Biuro ds. Edukacji i Kultury. Program wspiera przedsiębiorcze kobiety na całym świecie, a naszym przypadku mieszkanki Radomia i miejscowości oddalonych od miasta max. 50 km. i koncentruje się wokół zdalnego programu szkoleniowego o nazwie „DreamBuilder”, opracowanego w ramach partnerstwa pomiędzy Uniwersytetem Stanowym w Arizonie – Thunderbird School of Global Management i międzynarodową firmą wydobywczą Freeport - McMoRan oraz wokół spersonalizowanego szkolenia, podczas którego uczestniczki nabywają praktyczne umiejętności biznesowe. "DreamBuilder" to 13 modułów internetowych treningów, podczas których kobiety uczą się m.in. przygotowania strategii i modelu biznesowego, pitchingowania pomysłu na biznes, zdobywania funduszy i docierania do nowego klienta, e-marketingu, itd.  Na podstawie internetowego szkolenia przygotowaliśmy serię tutoriali biznesowych prowadzonych przez wybranych specjalistów w dziedzinie biznesu oraz trenerów rozwoju osobistego/trenerów biznesu. Naszym celem jest wsparcie uczestniczek programu poprzez dostęp do materiałów szkoleniowych, mentorów, wybranych prelegentów i specjalistów oraz poprzez stworzenie szansy na kontakt ze środowiskami biznesowymi w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych. Zależy nam na stworzeniu środowiska, w którym kobiety z Radomia i okolic będą miały regularną szansę na sieciowanie, wymianę doświadczeń, mentoring i wzajemne wsparcie, które pozwoli rozwinąć biznesowe skrzydła.
Akademia Przedsiębiorczych Kobiet ułatwi paniom z Radomia i okolic naukę narzędzi biznesowych niezbędnych do wprowadzenia w życie autorskich pomysłów na biznes lub rozwój biznesu. Program jest bezpłatny.
 
Pytania na temat programu prosimy kierować jedynie na poniższy adres e-mail:
 
Organizatorzy i partnerzy:
Pilotażowy projekt AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - to projekt, którego organizatorami są: American Corner Radom oraz Ambasada USA w Warszawie. Partnerzy: Uniwersytet Stanowy w Arizonie; Thunderbird School of Global Management, Miasto Radom, "Łaźnia” RKŚTiG, firma Freeport - McMoran, Woman Global Initiative.

Wróć