AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet - EDYCJA II

Kobiety, dziewczyny, power women!!! 

Rekrutacja do drugiej edycji AWE - Akademia Przedsiębiorczych Kobiet #aweinPoland #aweenergized organizowanej przez działający w strukturach RKŚTiG "Łaźnia" American Corner Radom oraz Ambasadę Stanów Zjednoczonych Ameryki w Warszawie ruszyła w czwartek 27 października 2022 r.

Dla kogo program?

Zapraszamy:

studentki radomskich uczelni wyższych i szkół - kobiety w wieku 18-25 lat

oraz

kobiety powyżej 25 roku życia z Radomia lub miejscowości oddalonych od miasta max. 50 km,

które chcą rozwijać swoje umiejętności biznesowe, wcielać plany i biznesowe marzenia w życie, szukać inspiracji, kontaktów, a przy okazji dobrze się bawić. 

Na czym polega program?

AWE - (*polska nazwa Akademia Przedsiębiorczych Kobiet) to inicjatywa Białego Domu realizowana przez Departament Stanu USA, Biuro ds. Edukacji i Kultury, w tym roku także przez Exchange Alumni. Program szkoleniowy wspiera przedsiębiorcze kobiety na całym świecie, a naszym przypadku mieszkanki Radomia i miejscowości oddalonych od miasta max. 50 km. oraz studentki radomskich uczelni i szkół i koncentruje się wokół zdalnego programu szkoleniowego o nazwie „DreamBuilder”, opracowanego w ramach partnerstwa pomiędzy Uniwersytetem Stanowym w Arizonie – Thunderbird School of Global Management i międzynarodową firmą wydobywczą Freeport - McMoRan oraz wokół spersonalizownego szkolenia, podczas którego uczestniczki nabywają praktyczne umiejętności biznesowe. Naszym celem jest wsparcie uczestniczek programu poprzez dostęp do materiałów szkoleniowych, mentorów, wybranych specjalistów z dziedziny biznesu oraz poprzez stworzenie szansy na kontakt ze środowiskami biznesowymi w Polsce oraz Stanach Zjednoczonych.

Akademia Przedsiębiorczych Kobiet pozwoli paniom z Radomia i okolic oraz kobietom edukującym się na terenie miasta, na naukę narzędzi biznesowych niezbędnych do wprowadzenia w życie autorskich pomysłów na biznes lub rozwój biznesu. Program wieńczy Konkurs finałowy/sesje pitchingowe, podczas których zakwalifikowane uczestniczki, które pomyślnie przeszły całość szkolenia, prezentują swoje pomysły na biznes lub charakterystykę i plan na rozwój istniejącej działalności. W trakcie sześciomiesięcznego cyklu szkoleń (listopad - kwiecień) uczestniczki biorą udział w serii spotkań poświęconych praktycznym narzędziom biznesowym, wystąpieniom publicznym, etykiecie biznesu, mediom społecznościowym, itd  Wydarzenie ma formułę hybrydową: zajęcia i warsztaty stacjonarne, szkolenia online. 

Uczestniczki projektu mają szansę zawalczyć o nagrodę finansową, która pomoże wcielać plany i marzenia biznesowe w życie. Do rozdysponowania pula nagród pieniężnych w wysokości 30. 000 USD.

ABC jak aplikować?

A
szczegółowo przeczytać regulamin i warunki uczestnictwa w projekcie. Regulamin i dokładne informacje na temat profilu uczestniczek znajdziecie tutaj https://tiny.pl/w9n7j

B 
przemyśleć koncept, wypełnić formularz rejestracyjny.

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY https://tiny.pl/w9nc4

Jednorazowe zgłoszenia przyjmujemy od 27 listopada, godz. 23:59 do 13 listopada, godz. 23:59 Jako zgłoszenie traktowany jest pierwszy przesłany dokument. Zgłoszenia wysłane ponownie nie będą brane pod uwagę. 

C 
podziękować sobie za działanie, a potem czekać na odzew ze strony Organizatorów i - w razie pomyślnych wiatrów - szykować się na drugi etap rekrutacji (rozmowa kwalifikacyjna).

Organizatorzy:
American Corner Radom, U.S. Embassy Warsaw, Amerykański Departament Staniu - Biuro ds. Edukacji i Kultury (ECA), Exchange Alumni

Partnerzy: 
Miasto Radom (mentor @KatarzynaKalinowska - zastępca Prezydenta Miasta Radomia https://www.facebook.com/KalinowskaOfficial) , Uniwersytet Technologiczno - Humanistyczny im. K. Pułaskiego w Radomiu UTH w Radomiu, Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu Akademia Handlowa Nauk Stosowanych w Radomiu, Łaźnia - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria, EnebaSzkolenia, Centrum Aktywności Seniorów

Oficjalne informacje na temat inicjatywy udzielane są dodatkowo pod numerem telefonu: 572 012 005 (biuro American Corner Radom)

Kontaktować można się także pisząc na adres email: aweradom2022@gmail.com 

Zapraszamy i zachęcamy do udziału wszystkie Panie spełniające kryteria. W szczególności polecamy program uwadze kobietom reprezentującym zawody kreatywne związane kulturą i sztuką.

Wróć