Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Jak zaplanować przyszłość miast – foresight społeczny”
19 luty, (wtorek) 2019 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

DOROCZNA WYSTAWA FOTOGRAFII CZŁONKÓW RTF

29 stycznia (wtorek) 2019 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 15 lutego 2019 r.
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Prezentujemy kolejną Doroczną Wystawę członków Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Wybrane przez nas fotografie nie tworzą spójnej wystawy, nie ma w niej jednej stylistyki czy myśli. Na wystawie dominują krajobrazy, kadrowane tak, żeby zwrócić uwagę swoim tematem głównym zajmującym poczesne miejsce mocnego punktu obrazu...

Więcej...

PROMOCJA KSIĄŻKI JANA ZDZISŁAWA BRUDNICKIEGO - "Jeździdło do świata"

8 lutego 2019 (piątek); godz. 18.00 „Łaźnia”,
ul. Żeromskiego 56

(…) Bohaterem jest rower, który wyrusza w podróż przed wojną, a kończy ją tu i teraz. Jeździdło toczy się po wiejskich dróżkach, miedzach, polach i lasach, by nagle wjechać do miasta zapełnionego uczelniami, teatrami, bibliotekami i ludźmi próbującymi zmierzyć się z awansem społecznym, zawodowym i kulturowym.

Więcej...

Klaudia Kowalik noworocznie – koncert

1 lutego 2019 roku (piątek); godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56
Wstęp wolny

Klaudia Kowalik – skrzypce, śpiew; Wojciech Gadaszewski – fortepian.
Absolwentka Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu. Doskonaliła swe umiejętności również w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej. Laureatka licznych trofeów krajowych i zagranicznych, np. grand prix na międzynarodowym festiwalu Top Art Festival 2015 w Paryżu.

Więcej...

Spotkanie z Karolem Bauerem, autorem książki „Jest i było”(część druga)

16 stycznia (środa) 2019 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56

Karol Bauer jest członkiem radomskiego oddziału Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich, który w swojej książce przenosi nas w klimaty XX-wiecznej Huculszczyzny, malowniczego regionu położonego obecnie w zachodniej Ukrainie. Stamtąd rozpoczyna się jego przygoda, która znajduje swój finał właśnie w Radomiu.

Więcej...