JÓZEF MACHAŁA - MALARSTWO

16 marca (piątek) 2018 r., godz. 17.00
wystawa czynna do 6 kwietnia 2018 r.
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Józef Machała urodził się w 1955 r. w Wólce Pełkińskiej. Jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Uprawia malarstwo sztalugowe, akwarelę, pastel, rysunek. Interesuje go głównie dzika przyroda oraz stara, już niemal nieistniejąca wieś polska z przełomu XIX i XX w. Ma na koncie liczne wystawy głównie na terenie Podkarpacia.

Więcej...

Oleś Brothers & Christopher Dell - GÓRECKI AHEAD

6 kwietnia 2018, godz. 18.00
WSTĘP WOLNY
ul. Żeromskiego 56

Zapraszamy na kolejne już, zorganizowane z inicjatywy radomskiej „Łaźni”, spotkanie z artystycznymi żywiołami inspirującymi Braci Olesiów i ich współpracowników scenicznych. Tym razem będzie to radomska premiera projektu GÓRECKI AHEAD. To całkowicie odmienne i nowatorskie ukazanie muzyki Henryka Mikołaja Góreckiego. Bracia Oleś i ich gość Christopher Dell, przedstawiają kompozytora w zupełnie nowym, jazzowym kontekście, ukazując jego muzykę z zaskakującej perspektywy muzyków improwizujących. Ta swoistego rodzaju aktualizacja jego twórczości, ukazuje jej żywotność i podatność na muzyczne alteracje. 

Więcej...

Usłyszeć taniec - Irlandia. Koncert, widowisko.

17 marca (sobota) 2018; godz.18.00
ul. Żeromskiego 56

Propozycja „Łaźni” na dzień Św. Patryka, patrona Irlandii, kraju pogodnych, otwartych ludzi, bogatej kultury i wspaniałych krajobrazów. Widowisko IRLANDIA to barwna podróż przez kulturę muzyczną i taneczną zielonej wyspy, od zamierzchłej przeszłości po współczesną tradycję tworzoną przez młode pokolenie Irlandczyków.

Więcej...

Dom – Miasto – Przestrzeń Publiczna

Temat spotkania: „Dom południowy” w kulturach Morza Śródziemnego
14 marca (środa) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Cykl dziesięciu wykładów jest swobodnym przeglądem historii materialnej różnych epok w poszukiwaniu źródeł form i koncepcji współczesnego budownictwa oraz urbanistyki i sztuki w przestrzeni publicznej.

Więcej...

KOLOR i PRZESTRZEŃ - Olga Skorża

23 lutego (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 9 marca 
Łaźnia ul.Żeromskiego 56

Olga Skorża urodziła się w 1990 R. w Radomiu. W latach 2003–2009 uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Radomiu (kierunek techniki rzeźbiarskie). W roku 2014 ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Dyplom uzyskała w Pracowni Malarstwa prof. Apoloniusza Węgłowskiego. Obecnie stypendystka pracowni artystycznej w kamienicy przy ul. Rwańskiej 7. 

Więcej...

Mountain Lakes - koncert

9 marca (piątek) 2018, godz. 18.00,
ul. Żeromskiego 56

Mountain Lakes to polsko-brytyjskie trio grające muzykę elektroniczną, w którego skład wchodzą: Wayne Hood (syntezatory, beaty), Joanna Cisowska (wokal) i Kuba Bujakowski (gitara). Historia zespołu sięga 2013 roku, kiedy Wayne opuścił Anglię, by przemierzywszy Europę zamieszkać w Warszawie.

Więcej...

Świat w obrazie. W stulecie urodzin Andrew Wyeth'a (1917–2017)

100 szkicowników, 100 artystów.
Projekt poświęcony twórczości Andrew Wyeth'a.
ŚWIAT W OBRAZIE

9 lutego (piątek) 2018 r.
godz. 16.00 WYKŁAD

godz. 18.00 WERNISAŻ
Łaźnia, ul. Traugutta 31/33
wystawa czynna do 23 lutego 2018 r.

Wydrukowano 100 szkicowników i rozdano je artystom w Polsce i za granicą, którzy zapełnili je swoimi pracami, inspirując się jednym obrazem: "Świat Krystyny" Andrew Wyetha.
Autorka projektu jest Izabela Biela, zaangażowała do udziału wielu twórców. Poza szkicownikami powstały również kolaże, rysunki i filmy w ramach warsztatów skierowanych dla studentów, pod okiem Prof. Zbigniewa Bajka.

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy oraz wykład w ramach tego projektu.

Więcej...

AKCJA - FIGURACJA z cyklu: Pracownie - Konfrontacje

21 lutego (środa) 2018 r., godz. 18.00
ul. Żeromskiego 56

Spotkanie promujące wydawnictwo podsumowujące wystawę Łukasza Rudeckiego i Dominika Wdowskiego z cyklu „Pracownie - Konfrontacje” (wrzesień - październik 2017)

OPRAWA MUZYCZNA SPOTKANIA: MIJAGI

Więcej...

Popularne problemy ze sztuką współczesną

Temat spotkania: „Perspektywy przyszłości”
19 lutego (poniedziałek) 2018 r., godz. 18.00
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Ostatnie spotkanie podsumowujące dwuletni cykl spotkań z dr. Kazimierzem M. Łyszczem, wykładowcą Wydziału Sztuki UTH w Radomiu.
Mile widziane aktywne uczestnictwo w dyskusji.
Spotkanie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Więcej...

ARCHITEKTURA SAKRALNA RADOMIA I NIE TYLKO. Akwarele Zbigniewa Jana Rutkowskiego.

2 lutego (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 16 lutego 2018 r.
ul. Żeromskiego 56

Zbigniew Jan Rutkowski – malarz, akwarelista z 49 letnim doświadczeniem w malarstwie. Urodził się w Radomiu 1952 r., jest absolwentem Szkoły Plastycznej prowadzonej wówczas przez Wacława Dobrowolskiego. Ukończył z wyróżnieniem kurs II stopnia w Państwowym Ognisku Plastycznym. Ma na swoim koncie udział w wielu plenerach i wystawach, m.in. w Warszawie, Poznaniu i Łodzi. Jest m.in. autorem 14 stacji „Drogi Krzyżowej” wg Józefa Mehoffera do kościoła pod wezwaniem św. Jadwigi Królowej w Radomiu na Osiedlu Akademickim...

Więcej...

Byle nie o miłości. Piosenki Agnieszki Osieckiej

Nula Stankiewicz, Janusz Strobel, Andrzej Jagodziński
14 lutego (środa) 2018 r.; godz. 18.00
Łaźnia, ul. Żeromskiego 56

Bilety wstępu 20 złotych – bilety dostępne w siedzibie głównej Łaźni przy ul. Żeromskiego 56

Piosenki Osieckiej w wykonaniu pierwszej ligi polskich Artystów: Nula Stankiewicz – śpiew; Janusz Strobel – gitara, aranżacje; Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon. Pomiędzy piosenkami wyświetlone zostaną fragmenty filmów/wywiadów z udziałem Poetki. Całość pod patronatem fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej i Radia Dla Ciebie.

Więcej...

ZA-TOR 2017 - MIĘDZYUCZELNIANE WARSZTATY PLENEROWE


12 stycznia (piątek) 2018 r., godz. 18:00,
wystawa czynna do 2 lutego 2018 r.,
ul. Traugutta 31/33

Wystawa podsumowująca Międzyuczelniane Warsztaty Plenerowe, które odbyły się w maju 2017 r. w Zatorze. W warsztatach wzięli udział studenci i wykładowcy: Katedry Sztuk Pięknych Wydziału KiRDS ASP w Krakowie, Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie, Pracowni Malarstwa nr 3 Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu... 

Więcej...

Popularne problemy ze sztuką współczesną

Temat spotkania: "Czy sztuka jest wyrazicielką wolności? Koncepty i strategie rozszerzania artystycznej autonomii."

15 stycznia (poniedziałek) 2018 r., godz. 18.00 
Galeria Łaźnia, ul. Traugutta 31/33

Sztuką może być obecnie wszystko, zatem jak się w takim świecie nie zagubić? Cykl gościnnych spotkań z dr. Kazimierzem M. Łyszczem, wykładowcą Wydziału Sztuki UTH w Radomiu. Spotkanie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Mile widziane aktywne uczestnictwo w dyskusji.

Więcej...

Spotkanie z artystą Taki Myk

10 stycznia (środa) 2018 r., godz. 18.00
siedziba „Łaźni”, ul. Żeromskiego 56

Taki Myk swoją przygodę z graffiti rozpoczął w 1995 roku. Zaczynał od klasycznego writingu, jednak z czasem najbliższa stała się dla niego technika szablonu. Obecnie w swojej twórczości porusza głównie temat wpływu ludzkości na środowisko. Jest również organizatorem wielu wydarzeń o tematyce około street art’owej, w tym pomysłodawcą i głównym organizatorem Szablon Dżemu – święta techniki szablonu. Od wielu lat prowadzi również zajęcia i warsztaty związane z szeroko rozumianą sztuką ulicy, graffiti i sitodrukiem.

Zdarzenie w ramach programu edukacyjnego Galerii Łaźnia.

Więcej...