BOGUMIŁ PODSTOLSKI - MALARSTWO

23 listopada (piątek) 2018 r., godz. 18.00
wystawa czynna do końca roku 2018
ul. Traugutta 31/33

Artysta urodzony w 1938 r. w Radomiu, gdzie uczył się i mieszkał do momentu wyjazdu na studia.Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Aleksandra Rafałowskiego i prof. Jana Cybisa. Uzyskał dyplom w 1965 roku. W latach 1965–1968 asystent w pracowni malarstwa Jana Cybisa. Twórczość w dziedzinie malarstwa i rysunku. Zmarł w 2017 roku.

Więcej...

Nagranie płyty z muzyką klasyczną pt."Dedykacja"

Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria "Łaźnia" od września 2018 roku realizuje projekt: Nagranie płyty z muzyką klasyczną pt."Dedykacja".

Na płycie znajdą się polskie utwory XX wieku na skrzypce i fortepian, kompozytorów, których twórczość naznaczona jest piętnem II wojny światowej bądź prześladowań, a którzy byli także często świadomie zapomniani w PRL-u (m.in.Karol Rathaus, Władysław Szpilman, Józef Koffler). Zostaną one wykonane przez wybitnych muzyków o dużym dorobku artystycznym, skrzypka Mateusza Strzeleckiego i pianistę Andrzeja Ślązaka.

Więcej...

Roboty budowlane w "Łaźni"

Informujemy, że w dniu 12 września 2018 r., rozpoczęły się 
„Roboty budowlane w zabytkowym budynku „Łaźni” Radomskiego Klubu Środowisk Twórczych i Galerii przy ul. Żeromskiego 56 w Radomiu”.

Więcej...