SPOTKANIE Z ANDRZEJEM MYRTĄ - miłośnikiem wypraw wysokogórskich

21 lutego 2019 roku (czwartek), godz. 18.00
„Łaźnia”, ul. Żeromskiego 56

Śnieżna Pantera (ros. Snieżnyj bars) – radzieckie wyróżnienie alpinistyczne nadawane za zdobycie pięciu siedmiotysięczników, które w przeszłości znajdowały się w granicach ZSRR. Wyróżnienie powstało w czasach istnienia ZSRR, jednak obecnie dalej jest uznawane przez kraje WNP. W paśmie Tienszan (Kirgistan/Kazachstan/Chiny): Szczyt Zwycięstwa (Pik Pobiedy, Dżengisz czokusu) – 7439 m n.p.m.; Chan Tengri – 7010 m n.p.m.; w paśmie Pamiru (Tadżykistan/Kirgistan): Szczyt Ismaila Samaniego (d. Pik Komunizma) – 7495 m n.p.m.; Szczyt Korżeniewskiej – 7105 m n.p.m.; Szczyt Lenina (Szczyt Awicenny) – 7134 m n.p.m. 

Więcej...

Jorgos Skolias & Ajagore „PHILIA”


23 lutego 2019 (sobota); godz. 18.00

Łaźnia, ul. Żeromskiego 56,
wstęp wolny

Polecamy Państwa uwadze wyjątkowy koncert. Artyści, którzy stworzyli zapowiadany projekt, bywali już w Łaźni niejednokrotnie. Rzec by się chciało wręcz, że to zaprzyjaźnione z radomską placówką podmioty artystyczne. Jednakże zapowiadany projekt ma charakter premierowy i jest prawdziwą niespodzianką. Na okoliczność zdarzenia, oprócz notek o wykonawcach i projekcie, próbujemy pokusić się o małe sprawozdanie z wizyt tak Jorgosa, jak i Ajagore w Łaźni, w ostatnich latach.

Więcej...

RAZEM CZY OSOBNO

15 lutego (piątek) 2019 r., godz. 18.00
wystawa czynna do 8 marca
ul. Traugutta 31/33

WYSTAWA PRAC STUDENTÓW Z PRACOWNI RZEŹBY I GRAFIKI WARSZTATOWEJ WYDZIAŁU SZTUKI UNIWERSYTETU TECHNOLOGICZNO-HUMANISTYCZNEGO IM. KAZIMIERZA PUŁASKIEGO W RADOMIU

Więcej...