MIĘDZY ILUZJĄ I ABSTRAKCJĄ – MOTYWY PRZESTRZENI W OBRAZIE

Wystawa wykładowców Katedry Malarstwa i Rysunku Wydziału Sztuki UTH w Radomiu

STANISŁAW ZB. KAMIEŃSKI, KAZIMIERZ M. ŁYSZCZ, KATARZYNA NOWICKA-URBAŃSKA,
ŁUKASZ RUDECKI, MAŁGORZATA STRZELEC, APOLONIUSZ WĘGŁOWSKI

wernisaż 18 września 2020 r. (piątek); godz. 18.00
wystawa czynna do 16 października
ul. Traugutta 31/33

Więcej...

PIOTR JAKUBCZAK - MALARSTWO

wernisaż 18 sierpnia 2020 r. (wtorek); godz. 18.00
„Łaźnia - RKŚTiG”: część pierwsza
„Art Caffe” s.c.: część druga oraz pogwarki przy bufecie
wystawa czynna do 27 września
ul. Żeromskiego 56

Urodzony w Hrubieszowie, 7 kwietnia 1968 r. Ukończył Liceum Plastyczne im. Bernarda Morando w Zamościu. Pierwszymi nauczycielami byli prof. Wiktor Zin i Marek Kadra. W latach 1991–92 butafor scenografii teatralnej w teatrze STU, 1992–93 Konserwacja Architektury w Nysie Kłodzkiej. 1993–97 ASP Kraków w pracowniach prof. Leszka Misiaka, prof. Zbigniewa Grzybowskiego oraz prof. Włodzimierza Kunza...

Więcej...

Echa radomskiej wystawy „War Games 1939…” w Muzeum Powstania Warszawskiego

Sukces radomskiej sztuki! Od 29 lipca 2020 roku, w Muzeum Powstania Warszawskiego w stolicy dostępna jest wystawa "Jaki znak Twój? Powstanie Warszawskie i Polska Walcząca we współczesnej kulturze i sztuce". Ogromnie cieszymy się, że wśród zaproszonych artystów, kurator wystawy Anna Grzechnik, doceniła autorów naszej ubiegłorocznej ekspozycji "War Games 1939..." i wybrała prace: Karoliny Zaborskiej, Sabiny Twardowskiej, Łukasza Rudeckiego, Pawła Witkowskiego, Daniela Białowąsa i Sylwestra Stabryły, które mogliśmy oglądać w galerii „Łaźnia” przy ul. Traugutta 31/33. Przypomnijmy, że wernisaż wystawy odbył się 1 września 2019 roku, o symbolicznej godzinie 16.45, by uczcić okrągłą, 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

Więcej...

Medal Prezydenta Miasta Radomia dla Leszka Jastrzębiowskiego

21 lipca 2020 w siedzibie głównej radomskiej „Łaźni” przy ul. Żeromskiego 56 odbyło się wręczenie medalu Prezydenta Miasta Radomia Leszkowi Jastrzębiowskiemu, wieloletniemu prezesowi Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego. Czynności dokonał oficjalnie Zastępca Prezydenta Miasta Mateusz Tyczyński, któremu towarzyszył Dyrektor Wydziału Kultury UM Sebastian Równy. Kandydaturę L. Jastrzębiowskiego do medalu rekomendowała oficjalnie „Łaźnia” w ścisłym kontakcie ze środowiskiem współpracowników bohatera i społeczników zainteresowanych fotografowaniem. Data 21 lipca jest nieprzypadkowa, bo to rocznica urodzin 70-lecia Jastrzębiowskiego, co przypomniano w okolicznościowej prezentacji. Skromna, ze względu na warunki epidemiczne i kubaturę „Łaźni”, uroczystość była również pretekstem do przypomnienia faktu, że w 2021 roku odbędą się obchody jubileuszu 60-lecia Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Więcej...